Євробляхи в Україні: скільки часу можна їздити на польських номерах і яке за це передбачається покарання

В Україні все частіше можна побачити автомобілі на європейських номерах, зокрема, польських. Це можна пояснити тим, що за час війни українці привезли на територію нашої держави автівки, які придбали значно дешевше у ЄС 

Однак, чи можна їздити в Україні на польських номерах і чи передбачається за це покарання? Відповідями на ці та інші питання з вами ділиться "Дивогляд". 

У 2022-му ввезти транспортні засоби на територію України можна кількома шляхами, які зазначені у Митному кодексі Україні:

  • імпорт – митний режим, згідно з яким після оплати всіх митних платежів автомобіль випускається для вільного користування в Україні;
  • транзит – митний режим, згідно з яким ввозити транспорт в Україну можна без митних платежів.

Щодо громадян України, то вони можуть перетнути кордон на автомобілі з номерами іншої країни і використовувати його за умови дотримання термінів транзитних перевезень.

  • Тимчасове ввезення автомобіля на митну територію України дозволяється при оплаті ввізного мита та інших податків і зборів, що передбачені законодавством, на термін до одного року;
  • Консульський облік дозволяє українцям, що перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, тимчасово ввозити транспорт на територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення.

У цих випадках громадянам України дозволяється ввозити один автомобіль і причеп до нього (за умови, якщо ввозиться разом із ТЗ) не більше, ніж на 60 днів за один календарний рік.

  • Якщо українець офіційно працює в іноземній фірмі, то він має право перетинати кордон на авто з номерами іншої країни лише раз на рік. При цьому він повинен мати при собі доручення на керування автівкою, а також написану декларацію про ввезення автомобіля у встановлені терміни.

Як можна використовувати нерозмитнений транспорт в Україні? 

Пересуватися на євробляхах в Україні можна за режимом транзиту, терміном 5 або 10 днів. Разом із цим дозволяється ввозити автівку на 60 діб, але це правило поширюється на осіб, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном. Тобто, українець проживає за кордоном і має документальне підтвердження цього.

Також дозволяється користуватися автомобілем на іноземних номерах для резидентів – тимчасове ввезення на термін до 1 року. 

Якщо ж українець має за мету залишити собі транспорт на тривалий час, то обов'язковою є проведення процедури його розмитнення.

Читайте також: Як самостійно розрахувати вартість розмитнення автомобіля в Україні – поради.

Чи передбачається штраф за євробляхи?

З 1 липня 2022 року в Україну повернули обов'язкову плату за розмитнення автомобілів, які ввозять на територію нашої держави. Якщо людина перевищила термін тимчасового ввезення або транзиту автомобіля на понад 30 діб – вона має сплатити штраф у розмірі від 170 тис грн. У гіршому випадку у водія можуть конфіскувати авто.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що названо найдорожче авто, яке ввезли в Україну під нульовим розмитненням.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше