Чоловік падає з неба

Чи можливо вижити, якщо впав із літака без парашута – відповідь вчених

Shutterstock

Є поради, які допоможуть зберегти життя у разі падіння

Експерти розповіли, чи є шанс врятуватися, якщо людина впала з літака без парашута. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на How stuff works.

За словами науковців, у разі падіння з літака на висоті 3,6 км у людини буде менше хвилини до падіння на землю. Це обумовлено тим, що у вільному падінні набирається швидкість близько 193 км/год.

Якщо у цій ситуації людина впаде у глибоку водойму, то у неї є шанси вижити. У цьому випадку рекомендується падати головою або ногами для мінімізації площі поверхні тіла, яка візьме на себе основний удар.

У разі падіння та відсутності внизу води треба шукати інше місце для м'якої посадки (наприклад, сніп сіна, велика ділянка чагарника, снігова кучугура та болото). Якщо така можливість відсутня, то, згідно з розрахунками вчених, трава і ґрунт все одно збільшать ймовірність виживання у порівнянні з бетонними злітно-посадковими смугами чи асфальтом.

Якщо літак падає у міській місцевості, то треба спробувати уникнути дротів високої напруги чи будівлі. Збільшити свої шанси на виживання можна завдяки падінню на конструкції з дахами, які зминаються (автофургон, будинок на колесах або причеп для вантажівок).

Зазначається, що всі перераховані варіанти не ідеальні та не гарантують виживання у разі падіння. Однак, краще бути обізнаним про різні можливості.  

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Карпатах чоловік впав з 80-метрової висоти та вижив.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ