Вагітність

Провокує передчасні пологи: вчені розповіли про нову небезпеку для вагітних

Shutterstock

Зверніть увагу на речі, які ви використовуєте у повсякденному житті

Учені виявили небезпеку для вагітних жінок у використанні лаку для нігтів, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на JAMA.

Увагу цьому питанню приділили науковці з Національного інституту охорони здоров'я, які стежили за здоров'ям понад 6 тис вагітних жінок зі США. Експерти виявили, що використання лаку для нігтів серйозно впливає на стан здоров'я жінки і врешті-решт провокує передчасні пологи.

Причиною цього є фталати – промислові хімікати, які містяться в лаках для нігтів, а також в інших засобах особистої гігієни. Під час дослідження спеціалісти з'ясували, що велика концентрація метаболітів фталату в сечі вагітної жінки підвищує ймовірність народження дитини раніше терміну.

"Передчасні пологи – одна з найменш вивчених і нерозв'язних проблем у галузі охорони здоров'я матері та дитини. Це дослідження надає переконливі докази того, що звичні хімічні речовини в нашому повсякденному житті є частиною проблеми", – зазначила авторка дослідження Емілі Барретт.

У зв'язку з цим експерти радять жінкам зменшити використання засобів, які містять в собі фталати. Разом із цим вагітним рекомендують надавати перевагу свіжій домашній їжі та не споживати оброблені магазинні продукти, особливо ті, що зберігаються в пластику, пляшках тощо.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як вагітній захистити плід під час війни.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ