акваріум

Акваріумні рибки вміють рахувати – дослідження (відео)

Shutterstock

Риби здатні сприймати різні величини

Науковці проаналізували поведінку акваріумних рибок і встановили, що вони вміють рахувати, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Під час дослідження фахівці з'ясували, що акваріумні рибки, зокрема вид даніо-реріо, здатні сприймати різні величини і розуміють кількість об'єктів, що розташовані перед ними.

Як розповідають вчені-нейробіологи, у цей момент в мозку риб активуються частини мозку, схожі на ті, які використовують ссавці та птахи. До таких висновків спеціалісти дійшли після того, як проаналізували близько 200 тематичних наукових робіт. 

На оприлюдненому нижче відео можна побачити, що риби даніо-реріо, що розташовуються по лівий бік, поступово звикають до певної кількості предметів перед ними. Ті, що справа, довше залишаються біля об'єктів, коли їхня кількість змінюється. Це демонструє той факт, що цим рибам потрібно більше часу на те, щоб знову звикнути до вже нової кількості предметів.

"Рибки даніо – ідеальні моделі для вивчення молекулярних та генетичних основ відчуття кількості. Дослідження можуть виявити важливі дані для лікування захворювань нервової системи, що впливають на розпізнавання чисел, таких як дискалькулія розвитку, що погіршує математичні навички у дошкільному віці у 6% дітей", – заявив Джорджіо Валлортигара – професор з Університету Тренто.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у США знайшли рідкісний вид риби з фекаліями замість мозку.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ