Акула

Учені розповіли, чому акули нападають на людей, а потім відпускають їх

Shutterstock

Фахівці зазначили, що уся справа у проблемах з ідентифікацією у хижаків

Вчені з Австралії пояснили причину, чому акули нападають на людей. На думку фахівців, це відбувається через порушення ідентифікації об'єктів у хижака, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The New York Times.

Вчені провели експеримент. Вони причепили камеру до підводного мотоциклу, який імітував швидкість руху акули, та записали кілька відео: з морським левом, морським котиком, серферами на кількох дошках та звичайною людиною. 

Після цього фахівці перенесли ці фрагменти у спеціальну програму та проаналізували кожен з них з погляду на особливості зору акули.

Так, вчені дізналися, що хижак бачить підводний світ у сірих тонах та погано розрізняє об'єкти. Враховуючи це, науковці дійшли висновку, що акули не вміють якісно відрізняти людину від інших крупних підводних істот та відпускають її після першого ж укусу. 

"У акул історично склалася репутація людожерів. Ми показуємо, що це негаразд. Розуміючи, чому акули кусають людей, ми можемо вигадати досконаліші технології захисту, які будуть не такі агресивні для морських мешканців, але водночас ефективні для людей", – зазначила співавторка дослідження Лаура Раян.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що восьминоги б'ють риб і змушують їх полювати.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ