Каранг великий

Секс та їжа: про що говорять риби – дослідження

Shutterstock

Спілкування відбувається за допомогою звуків, однак відтворювати їх можуть не всі сімейства риб

Риби вміють комунікувати між собою, однак люди не завжди помічають це. "Дивогляд" із посиланням на Science Daily повідомляє, що вчені зуміли розгадати, про що говорять риби.

Фахівці з Корнелльського університету провели дослідження, в результаті якого проаналізували дані променеперих та встановили, що підводні мешканці комунікують між собою вже понад 155 млн років і роблять це доволі часто.

"Давно відомо, що деякі риби видають звуки. Але вони завжди сприймалися як рідкість. Ми захотіли дізнатися, чи справді йдеться про поодинокі випадки, чи у риб існує широкий патерн акустичної комунікації", – висловився провідний автор дослідження Аарон Райс.

Спілкування відбувається за допомогою звуків, однак відтворювати їх можуть лише 175 сімейств риб. За мільйони років спосіб такого спілкування та його звучання еволюціонувало 33 рази.

Ученим також вдалося дізнатися, що саме обговорюють риби. Зазвичай підводні істоти використовують звуки для захисту від хижаків себе, своєї їжі та території. Також завдяки цьому риби можуть залучати партнерів для розмноження.

"Акустична комунікація риб часто не береться до уваги, незважаючи на те, що вони складають більше половини всіх нині існуючих видів хребетних. Ймовірно, справа в тому, що рибу нелегко почути і навіть побачити, а наука про підводну акустичну комунікацію в основному зосереджена на китах та дельфінах. Але ж у риб теж є голоси!", – сказав співавтор дослідження Ендрю Басс.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені пояснили, чому риби часто труться об луску акули.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ