Прапор Естонії

Естонія випустила монету, присвячену Україні – фото й відео

Shutterstock

Дизайн розробила українка

Центральний банк Естонії випустив монету на підтримку України. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на офіційний сайт установи.

Її розробила українка родом із Харкова Дарина Тітова, яка через повномасштабне російське вторгнення переселилася до Естонії та вступила до Естонської академії мистецтв (ЕКА). За її словами, завдяки створенню дизайну вона впоралася з відчуттям безпорадності.

"Мені було погано, тому що я прокидаюся від сонячних променів, а багато українців прокидаються під звуки ракет і бомб. Щоб висловити це почуття, я намалювала на монеті дівчину, яка захищає пташку в руці", – поділилася Тітова.

Розробляти монету почали у квітні, де важливу роль відіграла ЕКА. Тут цієї весни продовжили навчання вимушені переселенці з України. Академія організувала конкурс дизайну для студентів, де перемогу отримала Дарина. Її дизайн ухвалили Центробанк, Єврокомісія та країни ЄС, після чого додали напис "Слава Україні".

Продаж монети номіналом €2 розпочався у п'ятницю, 8 липня. Її можна придбати за €18, а отримані гроші передадуть на підтримку України. Загалом випущено 40 тис монет, але одна людина може придбати максимум 50 екземплярів. У банку готові збільшити початковий тираж, якщо монета користуватиметься попитом. До кінця цього року в обіг введуть 2 млн монет.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Білий дім випустив колекційну монету "Острів Зміїний".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ