Учені знайшли у Польщі кургав короля вікінгів

Учені знайшли у Польщі курган короля вікінгів, який правив у IX столітті

Daily Mail

На честь короля назвали технологію Bluetooth

На території Польщі знайшли курган короля вікінгів, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail

Гаральд Гормссон правив Данією ще у IX столітті. Вважається, що він помер у 986 році у Стародавній цитаделі вікінгів Йомсборзі, яка була побудована за його ж наказом.

Науковці помітили з космосу втрачений курган короля вікінгів, на честь якого назвали технологію Bluetooth. Знавці розповіли, що Гаральд І Синьозубий відвернувся від своєю релігії – язичництва і прийняв християнство. За часів свого правління він об'єднав данські племена і створив фортеці. 

Фахівці спробували визначити місце поховання короля у польському містечку Вейково. Для цього вони використали датчики на борту супутників. Завдяки технології LiDAR, яка за допомогою лазера здатна виміряти зміни в ґрунті.

Вперше скелет був знайдений у 1841 році. Тоді ж разом із ним помітили золотий диск, відомий також, як Диск Курмсун. Вважається, що він був посмертним підношенням королю вікінгів. Під час другої світової війни у 1945 році скелет короля і артефакт були викрадені майором польської армії, а у 2014 році золотий диск виявила правнука майора.

Учені припустили, що курган міг знаходитися під католицькою церквою Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у містечку Вейково. Знімки зі супутника продемонстрували кругле утворення, яке науковці називають місцем останнього поховання Гаральда Гормссона.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені змогли "оживити" людину, яка існувала понад 10 тис років тому.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ