Характеристика цих хмар не притаманна звичайним
Українські полярники, які перебувають на станції "Академік Вернадський", спостерігали дивовижне унікальне явище – перламутрові хмари. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Увагу цьому явищу приділила метеорологиня Анджеліка Ганчук. Фахівчиня відмітила, що такі хмари формуються на досить великій висоті – 15-30 км, що не характерно для звичних хмар.
Звичайно, що у багатьох виникло запитання: як саме утворилося це явище? Анджеліка Ганчук поділилася відповіддю і на це:
"Але як може утворитися хмара на тих висотах атмосфери, де зазвичай зовсім сухо? Коли тут, біля землі, повітряний потік зустрічає перешкоду у вигляді гір, утворюється хвиля, що на підвітряній стороні гори сприяє виносу вологи від землі на більші висоти, аж у позбавлену інших хмар стратосферу. Там за низьких температур і великих швидкостей вітру волога може існувати лише у вигляді найдрібніших крапельок переохолодженої води та кристаликів льоду", – розказала метеорологиня.
Таким чином, під час заходу сонця світло відбивається від цих кристаликів льоду і таким чином утворюється оптичний ефект. Саме він і надає хмарам різнокольорового забарвлення.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що полярники показали морського леопарда, що посміхається.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.