Пінгвіни

Наймиліша новина дня: біля української антарктичної станції народилися пінгвіненята – фото

Оксана Савенко / Національний антарктичний науковий центр

Пухнасті клубочки близько місяця залишатимуться у гнізді під пильним наглядом батьків

Українські полярники поділилися чудовою новиною. Неподалік від антарктичного наукового центру "Академік Вернадський" вилупилося двоє пінгвіненят, пише "Дивогляд".

Одне із пташенят народилося на мисі Марина, поблизу станції, а друге – з іншого боку, на мисі Пінгвін Поінт.

Полярники розповідають, що перший місяць дитинчата залишатимуться в гнізді: там їх будуть гріти, годувати та охороняти батьки. До речі, як і в ситуації з висиджуванням яєць, пара пінгвінів робить це по черзі. Доки хтось один сидить на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля, а через кілька днів вони змінюються.

Зараз малята дуже смішні та незграбні, й замість звичного нам чорно-білого пір'я вкриті сірим пушком. Десь за місяць вони почнуть линяти й змінювати оперення, а також полишатимуть гнізда та збиратимуться в "ясла". У цей час обоє батьків зможуть одночасно ходити в океан за крилем і продовжуватимуть годувати дітей. Цікаво, що вони безпомилково знаходять в "яслах" своїх "нащадків" і діляться їжею лише з ними.

Тільки після закінчення линьки пінгвіненята (які на той час вже будуть розміром з батьків) вчитимуться плавати в океані й самостійно добувати собі їжу.

Найпоширенішим видом пінгвінів біля "Вернадського" є субантарктичний пінгвін або дженту. Саме у цього виду і з’явилося поповнення.

Останніми тижнями на острові Галіндез, де базуються українські науковці, налічувалося близько 3700 пінгвінів дженту. Через постійні хуртовини їхні гнізда періодично засипає снігом, але вони до цього пристосовані.

Цього року пінгвіни досить рано почали гніздувати біля станції. Перші яйця вони відклали на початку листопада, хоча раніше це відбувалося ближче до середини листопада. Тож відповідно й малята з'явилися раніше, ніж зазвичай. А ось торік перші пінгвінчики вилупилися 19 грудня – якраз до Дня святого Миколая.

Учасники антарктичної експедиції обіцяють далі розповідати про долю пташенят і публікувати нові фото.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ