Учені зібрали, "як пазл", стародавній меч вікінгів – фото

Археологи розповіли про несподівано знайдений у Норвегії і частково відновлений рідкісний меч епохи вікінгів

Ще у 2021 році шукач скарбів-аматор знайшов невеличкий шматок металу на фермі на західному узбережжі Норвегії. Цього ж року інший шукач артефактів виявив масивний і прикрашений меч неподалік могили багатої жінки вікінгів – "королеви Гаузель". Виявилося, що обидві знахідки – частини одного предмету. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLS.

"Ми зібрали цей D-подібний меч, як пазл. Він є одним із найбагатше прикрашених та найважчих типів мечів епохи вікінгів", – розповіла археолог з Університету Осло в Норвегії Енн Занетт Глорстад.

Наразі дослідники відновили лише ручку, але все одно досягли значного прогресу. Отримані дані вказують на те, що стародавні майстри виконали багато роботи під час створення меча. Є версія, що він належав багатій і впливовій людині, на що вказує прикрашення зброї.

Меч
Меч
Фото: Lise Chantrier Aasen, Archeological Museum of Norway

Читайте також:

"Розглянути всі деталі на цей час важко. Проте, декор рукояті включає елементи типового звіриного стилю пізнього залізного віку, а також геометричні фігури, зроблені зі срібла з так званою ювелірною технікою нієлло – суміш сульфідів срібла, свинцю та міді, за допомогою якої прикрашають вироби з металів, головним чином зі срібла", – поділилися науковці.

Встановлено, що цьому мечу приблизно 1,2 тис років. Він потрапив на землі Норвегії із Франкської держави чи Англії, але походження артефакту все одно залишається таємницею. 

"Це означає, що відкриття становить великий інтерес і для фахівців з інших частин Європи. Як тільки меч буде належним чином збережено, університет зв'яжеться із закордонними дослідниками, щоб внести більше ясності у знахідку", – додала археолог.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що науковці знайшли кістки найбільшого хижого динозавра.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше