Лувр

Колишнього директора Лувру звинувачують у нелегальній торгівлі культурними цінностями

Shutterstock

Наразі підозрюваний працює послом МЗС Франції і бореться з незаконним обігом творів мистецтва

Ексдиректор паризького Лувру Жан-Люк Мартінес звинувачується у незаконному обігу культурними цінностями. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Le Canard enchaine.

Так, чоловіка підозрюють у торгівлі багатьма артефактами, серед яких стела з ініціалами Тутанхамона та ще чотири витвори мистецтва вартістю €8 млн. Є версія, що він причетний до таємного вивезення експонатів із Єгипту під час "арабської весни" – періоду масових вуличних протестів, революцій та внутрішніх військових конфліктів у низці арабських країн, які почалися наприкінці 2010 року в Тунісі.

Мартінеса та двох експертів-єгиптологів доставили на допит у середу. За інформацією прокуратури Парижу, колишній директор звинувачується "у відмиванні грошей та співучасті в організованому шахрайстві". Наразі підозрюваний працює послом МЗС Франції і відповідає за міжнародне співробітництво щодо галузі культурної спадщини. Також він бореться з незаконним обігом творів мистецтва.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що у Луврі легендарну картину "Мона Ліза" вимазали тортом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ