Любов Панченко

"Велика втрата": у Бучі померла мисткиня-шістдесятниця після місяця голодування

Бучанський міський голова / Facebook

Творчість покійної мала яскраво виражений український колорит

У 84-річному віці в окупованій Бучі через голодування померла мисткиня-шістдесятниця Любов Панченко. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook міського голови Бучі Анатолія Федорука.

Ще на початку лютого, перед початком повномасштабного російського вторгнення, жінка жартувала та самостійно ходила, але через голод вона стала виснаженою і лежачою, а згодом померла.

"Наша громада нині зазнала великої втрати – Буча і вся Україна збідніли на ще один щедрий, неповторний талант. На 85-му році життя відійшла у вічність Почесна громадянка міста, лауреатка премії імені Василя Стуса, художниця-модельєрка Любов Панченко. Вона – з середовища патріотів-шістдесятників, які попри тиск Кремля розвивали українську культуру в часи радянської цензури"

За словами міського голови, творчість Панченко була з яскраво вираженим українським колоритом, через що мисткиню переслідували та приховували її картини.

"Любов Панченко не змогли зламати в КДБ, але художниця дуже постраждала під час нової російської навали. Від усієї Бучанської громади висловлюю щирі співчуття рідним та друзям великої Українки. Нам залишаються її роботи і пам'ять про стійкість, незламність та любов до України в складні для нації часи"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що українська режисерка увійшла до складу журі Канського фестивалю.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ