Зв'язок

Як правильно повідомити про потребу в допомозі – Держспецзв'язку

Shutterstock

Бережіть себе

Під час війни може бути вкрай важливо вчасно отримати допомогу, а тому фахівці поділилися невеличкою інструкцією щодо цього. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал Держспецзв'язку.

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) при Держспецзв'язку разом з операторами проводить роботу з резервування каналів для спеціальних служб, передусім ДСНС, але інколи все одно трапляються ситуації, коли українці не можуть додзвонитися до рятувальників.

Окрім цього, бувають проблеми зі зв'язком на окупованих територіях і місцях, де тривають бойові дії. Саме тому пропонуємо звернути увагу на інструкцію про повідомлення про своє становище у надзвичайних ситуаціях, а також про те, як діяти, якщо не можете зв’язатися безпосередньо з рятувальниками.

Передусім зателефонуйте 112 і повідомте наступне:

  • ваше місцезнаходження (адреса чи орієнтири місцевості);
  • події, які відбуваються (вбивство, поранення чи завал сховища);
  • кількість людей біля вас і стан здоров'я (наявність специфічних захворювань, серед яких діабет);
  • потреби (ліки, вода чи їжа).

Якщо зв'язок нестабільний і ви не змогли додзвонитися рятувальникам, то напишіть повідомлення аналогічного змісту та надішліть його у месенджері своїх близьким або знайомим, які повідомлять про це ДСНС. У разі відсутності інтернету скористайтеся SMS-повідомленням.

Якщо ж взагалі немає зв'язку, то збережіть інформацію у чернетці та надсилайте її одразу після появи зв'язку. Краще це робити одним повідомленням.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як залишатися на зв'язку під час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ