Що робити українцям, яких насильно вивезли на росію чи "днр" – інструкція

З'явилися корисні поради для громадян України, які були насильно вивезені на території рф чи ордло

Як діяти, якщо опинився на росії?

Спробуйте зв'язатися зі своїми рідними, друзями чи знайомими, а також можна звернутися до організації "Допомагаємо поїхати" (@helpingtoleave_bot). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Instagram-сторінку державного Центру стратегічних комунікацій.

Зверніть увагу на наступні поради:

  • Ви не зобов'язані оформляти заяву на тимчасове перебування/біженство чи притулок;
  • Не підписуйте будь-які документи та намагайтеся уникати маніпуляцій з вашим паспортом (наприклад, будь-яких позначок або печаток);
  • Не вирушайте до таборів, де знаходяться переміщені особи.
Паспорт України
Паспорт України
Фото: Facebook / Петро Порошенко

Читайте також:

Як покинути рф?

Пам'ятайте, що законодавством не передбачені обмеження на виїзд для громадян України. Найкращий маршрут виїзду з росії – через естонський кордон (пропускний пункт Івангород-Нарва). Українець може дістатися потягом до Санкт-Петербурга, а потім електричкою або попуткою до Івангорода.

Коли ви прибули до Нарви, то звідти легко та безкоштовно можна дістатися до Таллінна. Якщо виникли питання, то можна звернутися по допомогу за безкоштовним номером 12-47 або +3726001247. На росії також можна придбати квиток на автобус Ecolines до Риги (Латвія) чи Вільнюса (Литва).

Коли ви виїхали з рф і потрапили на територію ЄС, то можете вирушити у будь-яку країну. Там можна оформити статус на тимчасовий захист, завдяки якому ви отримаєте фінансову допомогу та тимчасове житло. Втім, після прибуття ви можете не оформляти статус, самотужки шукати житло та роботу.

Також у країні в'їзду ви не зобов'язані просити тимчасовий притулок. Медичну та юридичну допомогу українським громадянам мають надати безкоштовно. Українські SIM-картки та банківські картки працюють в ЄС, на відміну від рф.

Що робити, якщо опинився у "днр"?

Наразі на цій території діють спеціальні місця перевірки українців під назвою "фільтраційні табори". Якщо ви опинилися у такому, то завчасно перед перевіркою видаліть "підозрілу" інформацію зі своїх пристроїв (політичні теми, фото військових і руйнувань). Окрім цього, покиньте чати та канали, де активно обговорюють новини.

За наявності кількох месенджерів залиште лише найменш активний серед них. Телефон і додатки можна захистити двохфакторною аутентифікацією. Якщо вас почали допитувати, то намагайтеся бути нейтральними, не торкатися політики та не вестися на провокації. Для допомоги з виїздом звертайтеся до організації "Допомагаємо поїхати" (@helpingtoleave_bot).

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як правильно діяти при фосфорному бомбардуванні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше