Гучний скандал у світі моди: як насправді планувалося вбивство Мауріціо Ґуччі

У матеріалі можуть міститися спойлери

У четвер, 25 листопада, у прокат українських кінотеатрів вийшла гучна біографічна драма "Дім Ґуччі", яка ще задовго до своєї прем'єри заінтригувала глядачів. У центрі сюжету – родина засновника популярного люксового бренду Gucci та гучне вбивство його онука – Мауріціо, якого у екранізації Рідлі Скотта зіграв актор Адам Драйвер. Як шукали вбивцю і що стало з її життям сьогодні розповідає "Дивогляд".

27 березня 1995 року на Палестро, 20 (Мілан) від пострілу найманого вбивці з життя пішов Мауріціо Ґуччі. Він був останнім членом родини, хто мав справу з управлінням брендом Gucci. 

Розслідувати вбивство взявся Філіппо Нінні – голова поліції регіону Ломбардія та один із детективів. Від самого початку ця справа вважалася приреченою, а вбивство спадкоємця засновника Gucci залишилося б нерозкритою таємницею.

Так і могло бути, якби двома роками потому, 8 січня 1997 року, до Нінні не зателефонував анонімний абонент. Він не промовив нічого, окрім: "Скажу лише одну фразу: Ґуччі".

Більше інформації Філіппо Нінні отримав під час зустрічі з цією людиною. Інформатор заявив, що став свідком розмови в однозірковому отелі в Мілані, в ході якого портьє вихвалявся тим, що мав честь особисто найняти вбивцю Мауріціо Ґуччі. Цей епізод повів за собою ланцюжок, за допомогою якого й було знайдено прямого замовника вбивства.

Не є таємницею, що ним стала дружина Мауріціо – Патриція Реджані (у фільмі Леді Гага). Цей епізод у житті жінки не залишився непоміченим.

  • Історія кохання Мауріціо Ґуччі та Патриці Реджані
Мауріціо Гуччі та Патриція Реджані, кадр зі зйомок фільму
Мауріціо Гуччі та Патриція Реджані, кадр зі зйомок фільму
Фото: BBC

Пара познайомилася на елітній вечірці у Мілані. Тоді їм обом було трохи більше, ніж 20 років. Мауріціо одразу відмітив схожість Патриції з Елізабет Тейлор. Він навіть запитав про це свого товарища: "Хто ця красуня в червоному, яка схожа на Елізабет Тейлор?".

Батько Мауріціо – Родольфо мав зовсім іншу думку щодо цієї дівчини та був проти стосунків сина із нею. Однак, це не завадило закоханим у 1972 році одружитися. У ті часи пара вважалася однією з найзразковіших, але їхні стосунки аж ніяк не можна було назвати теплими. 

Тринадцять років потому, у 1985-му році, розпочався шлюборозлучний процес Ґуччі та Реджані, який тривав ще десять років. 

Читайте також: Причиною руйнування шлюбу Діани та Чарльза стала зрада принцеси – королівський офіцер.

Патриція дала гучне інтерв'ю у шоу Storie Maledette та розповіла, що Ґуччі несподівано поїхав у коротке відрядження до Флоренції з якого так і не повернувся. Вона зрозуміла, що він покинув її. Ці здогадки начебто підтвердив й лікар. 

Пізніше вона взяла участь у програмі Harem де розповіла, що найпереломнішим моментом у стосунках подружжя стала смерть батька Мауріціо у 1983 році. Чоловікові начебто стало байдуже на неї і він повністю поринув у сімейний бізнес до якого був залучений з 15 років. 

Читайте також: Netflix покаже скандальне інтерв'ю принцеси Діани, яке вона дала кореспонденту BBC.

Після смерті батька Мауріціо отримав 50% від компанії та захотів повність підпорядкувати її собі. Заради цього він почав судитися з іншими членами своєї родини та мав за мету прибрати їх з ради директорів компанії. Однак, тут Мауріціо програв, оскільки усі ці частки за $135 млн придбала фірма Investcorp. 

Пізніше чоловік продав цій інвестиційній компанії й свої відсотки Gucci. Їх оцінили близько $200 млн. Таким чином, модний будинок пішов з рук правління своїх італійськи засновників. Мауріціо Ґуччі став заможною людиною, а Реджані щороку отримувала $1 млн аліментів, що не зовсім влаштовувало її. 

Жінку дратував і той факт, що її екс-чоловік знайшов собі молоду супутницю, якою стала Паола Франкі. Патриція була розгнівана:

"Твої доньки не можуть зневажати тебе ще більше, вони не хочуть тебе бачити, щоб мати змогу забути те, якого болю ти їм завдав. Ти – деформований придаток, запалений апендицит, про який всі ми хочемо забути. Попереду на тебе ще чекає пекло", – таке повідомлення Реджані залишила у суді. 

Про те, що Патриція шукає найманого вбивцю свого чоловіка не було таємницею. Вона двічі просила про допомогу свою прибиральницю та адвоката, та й сама відверто говорила про це в інтерв'ю:

"Маю зізнатися, що певний час я справді хотіла його позбутися. Я хотіла цього, тому просила людей це зробити. Та на цьому мої наміри зупинилися – це була просто одержимість, просто бажання. Яка дружина ніколи не казала, що хотіла би вбити свого чоловіка?", – сказала Реджані в шоу Storie Maledette.

Раджані мала близьку подрузу – Джузеппіну (Піну) Ауріемму, з якою познайомилася у 1976 році на острові Іскія. Вони об'єднали свої сили у 1994-му, коли Патриція активно займалася написанням своєї книги. Подруга допомагала їй згадати усі важливі деталі спільного життя з Ґуччі.

Пінна також виступила на суді щодо убивства Мауріціо, але її історія відрізнялась від тієї, яку надала Патриція. Ауріемма зазначила, що в певний момент вона піддалася на одне з прохань подруги знайти кілера. Реджані ж відповіла, що й гадки не мала, що Пінна дійсно зробить це.

Відомо було лише одне: з нічним портьє Івано Савіоні, який працював в однозірковому отелі у Мілані, зв'язалася саме Джузеппіна. Він у свою чергу домовився з Оразіо Сікала, який і став шукати найманого вбивцю. 

  • Як проходили пошуки вбивці?

Савіоні став першою особою, кого 8 січня 1997 року почала перевіряти поліція Мілану. Він повідомив про це Патрицію, яка заплатила йому за мовчання і попросила, у крайньому випадку, вбити її. 

Завершити справу вдалося поліцейському, який працював під прикриттям. Він таємно записав розмову Патриції з Івано та розкрив вбивство. Так, 31 січня того ж року Ауріемму, Савіоні, Сікала та найманого вбивцю Бенедетто Серауло звинуватили у вбивстві Мауріціо Ґуччі.

У момент вбивства Оразіо Сікала перебував за кермом зеленого Renault Cliо. Саме з цього автомобіля Бенедетто Серауло й вистрелив у Ґуччі. 

У цей день Патриція Реджані зробила дуже короткий запис, який містив у собі лише одне слово: "Paradeisos" (з грецької – рай). 

  • Подальше життя Патриції Реджані

Після викриття вбивства жінку перейменували з "Леді Ґуччі" на "Чорну вдову". Вона не визнавала своєї провини у вбивстві колишнього чоловіка, але все одно отримала покарання разом з іншими учасниками вбивства.

Патриція та Оразіо Сікала були на 29 років позбавленні волі, Ауріемма і Савіоні отримали 25 і 26 років вʼязниці, а Серауло – довічне ув'язнення. 

"Я не вважаю себе безневинною, але вважаю себе невинуватою. Та попри свою "невинуватість" маю визнати, що зробила забагато помилок", – сказала Реджані у 2002 році.

У 2014-му Патриція почала працювати на добровільних засадах. Спочатку жінка виконувала обов'язки стилістки у ювелірній фірмі Bozart, а згодом керувала розробкою колекці сумок. Таким чином жінка повернулася у світ моди. 

Ілона Рожко, "Дивогляд 5.UA"

Читайте також: Фінал "Паперового будинку", боротьба з агресивним вірусом та продовження "Сексу і міста": серіальні новинки грудня 2021.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше