Учені назвали ідеальний вік жінки для вагітності

У якому віці варто планувати вагітність, якщо ви хочете мати 1-2-3 дитини?

Учені Медичного центру Роттердамського університету Еразма опублікували дослідження, у якому вони спробували визначити ідеальний вік жінки для того, щоб народити дитину, пише "Дивогляд".

Виявилося, що однієї ідеальної цифри не існує, адже на вік для пологів впливає два важливих фактори: кількість дітей, які хоче народити жінка, і спосіб запліднення – природний чи ЕКЗ. Учені створили комп’ютерну модель, щоб спрогнозувати, скільки років має бути жінці на момент перших пологів, якщо вона хоче мати 1, 2 чи 3 дітей різного віку.

Якщо ви хочете мати одну дитину

Родина
Родина
Фото: Shutterstock

В Україні останніми роками все помітнішою стає тенденція не поспішати з батьківством і створювати сім’ю далеко за 30. Однак учені мають гарну звістку. Родини, які хочуть мати одну дитину, мають час до 41 року. У такому віці жінка має 50% ймовірність успішного природного зачаття.

Щоб мати більше ймовірність завагітніти, експерти радять почати робити спроби з 37 років – тоді ймовірність настання вагітності складає 75%. А от у 32 річних жінок вагітність настає з імовірність 90%.

Шанси завагітніти за допомогою ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) у 42-річних жінок складають 50%, у 35-річних – 90%.

Якщо ви хочете мати двох дітей

Родина
Родина
Фото: Shutterstock

Для пар, які хочуть народити двох дітей, учені радять починати спроби з 27 років. У такому віці шанси на успіх складають 90%. Якщо почати спроби завагітніти у 34 роки, шанси народити 2 дітей складають 75%, у 38 років – 50%.

Якщо ж планувати вагітність з ЕКЗ, ви матимете шанс 90% мати двох дітей при першій вагітності у 31 рік, 75% - у 35 років і 50% у 39 років.

Якщо ви хочете мати трьох дітей

Родина
Родина
Фото: Shutterstock

Найкраще почати спроби зачати дитину ще у віці 23 років. Тоді ви матимете 90% ймовірність народити трьох дітей. 75% ймовірність мати трьох дітей у жінок, які планують першу вагітність на 31 рік, 50% - у 35 років.

За допомогою ЕКЗ 90% ймовірність мати трьох дітей у жінок, які почнуть намагатися зачати у 28 років. Якщо ж почати спроби завагітніти у 36 років, є 50% ймовірність, що в сім’ї народиться троє дітей.

Нещодавно учені розповіли, чому чоловікам не варто зволікати з батьківством та назвали оптимальний вік чоловіка, у якого може народитися здорова дитина.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше