Коли найближчий магазин – за кілька тисяч км: 10 цікавих фактів про роботу кухаря на українській станції в Антарктиді

Чи є в кухаря на "Вернадському" вихідні? Що йому доводиться робити щоп'ятниці? Який смаколик він готує для кожного зимівника?

Учасники 26-ї української антарктичної експедиції (УАЕ) вирішили відзначити Міжнародний день кухаря і привітати Артема Ігнатенка, який щодня піклується про те, щоб усі на станції Академік Вернадський були ситі і задоволені. Тому вони зібрали 10 цікавих фактів про роботу кухаря в Антарктиді, пише "Дивогляд".

  • Кухар обов'язково входить до складу кожної річної експедиції. На станції його називають "перший після бейскомандера", бо від його майстерності часто залежить настрій усіх інших.
  • Щоб працювати кухарем в Антарктиді, мало вміти смачно готувати. Ще до експедиції треба розрахувати продукти на весь рік, а потім організувати їхню правильну витрату, зберігання тощо. Адже найближчий супермаркет – за кілька тис. км, та й сусіди далеченько, тож "за сіллю" не збігаєш. Тому фахова освіта та досвід роботи – обов'язкові вимоги до цієї позиції.
  • На станцію майже не купують напівфабрикатів та готової їжі, тож більшість страв, зокрема хліб, кисломолочку, солодощі, кухар робить сам.
  • Кухар працює 6 днів на тиждень, а неділя – вихідний. Тоді замість нього по черзі готують інші.
  • Кухар готує обід та вечерю, на які збирається вся команда, а от сніданок кожен "придумує" собі сам. Ця традиція ще від британців і пов'язана з різним графіком роботи учасників експедиції.
Кухар 26-ї УАЕ Артем Ігнатенко з тортом, приготованим до дня народження біолога Вадима Ткаченка
Кухар 26-ї УАЕ Артем Ігнатенко з тортом, приготованим до дня народження біолога Вадима Ткаченка
Фото: Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)
  • На день народження кожного зимівника кухар неодмінно робить торт, прикрашаючи його відповідно до уподобань та роботи іменинника. А для самого кухаря торт може створювати вся команда або ж ті, хто гарно готував по неділях.

Читайте також: Українські полярники розбудили в Антарктиді величезного кита – фото й відео

  • Щоп'ятниці на "Вернадському" відбувається загальне прибирання: кожен приводить до ладу те приміщення, яке дістається йому цього тижня. Але кухар щотижня прибирає одне й те ж приміщення – власне, кухню.
  • Деякі кухарі готують страви відповідно до днів тижня. Приміром, четвер – рибний день, середа – для чогось солоденького, а в п'ятницю, коли після прибирання бейскомандер заохочує всіх пивом, – треба щось "похрумкати".
  • Кухар є одним з найбільш заклопотаних учасників експедиції, адже його графік не залежить від пори року чи погоди. Тому він єдиний, хто не заступає на денні та нічні чергування.
  • Як бонус кухар має помічника у вигляді денного чергового, а ще – неймовірний вид з вікна другого поверху на океан та гори.

Читайте також: Хто насправді першим відкрив Антарктиду – вчені

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше