Аукціон

На аукціоні продали священну печеру індіанців з малюнками, яким понад 1 тис років – відео

Shutterstock

"Це як продати Сикстинську капелу на аукціоні"

"Печеру картинок" у штаті Міссурі, якій понад тисячу років, продали на аукціоні. Власник отримав один з найважливіших об'єктів наскельного живопису в Північній Америці та прилеглий до нього ліс за $ 2,2 млн. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

На думку представників племені Осейдж, ця подія – "жахіття", бо цю печеру протягом довгого часу використовували для священних ритуалів і поховання померлих. Минулі власники цих територій з 1953 року користувалися цією місцевістю для полювання.

Стіни пам'ятки історії зберегли понад 290 доісторичних малюнків людей, тварин, міфічних істот та ієрогліфічних символів. За словами науковців, зображення з'явилися понад тисячі років тому.

"Продаж з аукціону священного місця для американських індіанців дійсно посилає невірний сигнал. Це як продати Сикстинську капелу на аукціоні", – заявила наукова співробітниця відділу антропології Вашингтонського університету в Сент-Луїсі Діас-Гранадос.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли найбільш древній наскельний малюнок у світі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ