У В'єтнамі помер "тарзан", який 40 років ховався у джунглях – дивовижна історія його життя (фото й відео)

У В'єтнамі від онкологічного захворювання помер 52-річний Хо Ванг Ланг, який понад 40 років жив у диких умовах. Є думка, що його "вбила" сучасна їжа, яку той почав вживати після повернення до "цивілізованого світу".

Ланг пішов з життя 6 вересня. Протягом 41 року він і його батько жили у джунглях, куди вони втекли через американські бомбардування. 8 років тому він знову почав жити у "цивілізованому світі". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

На думку фотографа Альваро Сересо, який знайшов цих людей у лісі, онкологічне захворювання Ланга обумовлене тим, що після повернення до звичайного життя він почав їсти оброблені продукти й іноді вживати алкоголь.

"Мені дуже сумно бачити його відхід, але для мене його смерть – це ще і звільнення. Я знаю, що він страждав в останні місяці. Він був прекрасною людиною, забути його буде неможливо. Я буду сумувати за ним щодня. Але мені не подобалося бачити його в цивілізації. Я завжди був стурбований тим, що він і його тіло не витримають таких різких змін. Усе своє життя він провів у джунглях, а потім приїхав жити у "цивілізований світ", де почав їсти оброблені продукти, а іноді навіть вживати алкоголь", – поділився Сересо.

Знайомство фотографа та Ланга сталося завдяки тому, що перший співпрацював з Docastaway – організацією, яка допомагає людям, охочим втекти від цивілізації і провести певний час наодинці на безлюдному острові. Дружба між чоловіками подарувала емоційні записи з тайцем, де той був у джунглях, пристосовувався до цивілізації та повертався до дикої природи.

"Через два роки після його повернення до цивілізації я пішов шукати Хо Ван Ланга в його село, щоб побачити, чи навчить він мене деяких нових методів виживання, які я можу застосувати на безлюдних островах. Я завжди кажу, що найкращих "вчителів" для виживання можна знайти серед племен", – стверджує Сересо.

Менш ніж за добу спільного перебування з "тарзаном" фотограф зрозумів, що він дуже багато для нього означав.

"Ми швидко потоваришували, тому що Ленг ніколи не думав, що хтось зацікавиться його навичками виживання, і він був такий радий показати мені їх усі. Він був настільки схвильований, що вирішив провести мене глибоко у джунглі і показати місце, де він прожив усе своє життя. Ми провели тиждень, проживши у його будинку в джунглях так само, як він жив протягом останніх чотирьох десятиліть. Він був найчарівнішою людиною, яку я коли-небудь зустрічав, і надзвичайно милою одночасно. Коли ми разом виживали в джунглях, усе, на що мені знадобилося кілька годин, він міг зробити за лічені секунди. Він був маленькою дитиною з навичками суперлюдини", – згадує Сересо.

Читайте також: Остання перешкода для цивілізації: що відомо про найбільш ізольоване плем'я на Землі, яке вбиває усіх чужаків

Дивовижна історія "тарзана"

У 1972 році батько Ланга схопив його та ще одну свою дитину, щоб врятуватися від американських бомбардувань. Та війна у В'єтнамі забрала життя половини їх родичів, а тому чоловік обрав радикальний шлях для порятунку своїх нащадків.

Вони почали жити глибоко у лісі, де у них були зроблені власноруч різні інструменти та примітивний будинок, в якому вони чекали закінчення воєнних дій. Хо Ван Трі, старший брат Ланга, з часом вирішив покинути джунглі, але молодший брат і батько залишилися у лісі.

Протягом 41 року життя в диких умовах сім'я п'ять разів змінювала місце  проживання, і кожне  було відносно близько до іншого. Дитина росла у повній ізоляції від зовнішнього світу, не контактувала з людьми, нічого не знала про жінок, штучні джерела світла, основні соціальні концепції тощо.

Батько хлопчика якомога менше розповідав про звичайний світ, щоб Ланг не захотів з ним близько ознайомитися. Родичі спілкувалися місцевим діалектом, їхній словниковий запас не був багатим, бо вони рідко щось обговорювали. Вони їли мед, фрукти, рибу, щурів, змій, мавп, жаб, кажанів і птахів.

"Для Ланга не було неїстівних спійманих тварин. Поки я йшов з ним джунглями, він їв кажанів, як оливки", – згадує фотограф.

Також своїми спогадами поділився Хо Ван Трі:

"Якби я попросив брата побити когось, він би зробив і дуже жорстко. Він не знає різниці між добром і злом. Ланг – усього лише дитина. Він нічого не знає"

Згодом сім'ю знайшли місцеві жителі, які шукали дрова. Батько Ланга відмовлявся вірити у закінчення війни та не хотів повертатися до цивілізації, але згодом старший син його у цьому все ж таки переконав після 40 років життя у джунглях.

Цікаво, що протягом цього часу ніхто з цієї сім'ї не мав важких  захворювань, але інколи вони мали легку застуду та періодичні болі у животі.

Однак після переїзду в село у 2013 році виявилося, що їхній імунітет не може протистояти вірусам і бактеріям, які зазвичай не загрожують звичайним людям. У 2017 році батько Ланга помер, а через кілька років молодший син почав страждати від злоякісних утворень у печінці, які згодом призвели до смерті.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що індієць 11 днів жив на дереві, щоб не заразити свою родину коронавірусом.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше