Найтитулованіша спортсменка України образилася, що її не запросили на святкування Дня Незалежності

"Україна втрачає своїх олімпійських чемпіонів"

Плавчиня Яна Клочкова, яка на сьогодні залишається найтитулованішою українською спортсменкою, розповіла, що не отримала запрошення на святкування 30-ої річниці Незалежності України. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на відео в YouTube Тимофія Нагорного.

"На таких святах, як 30-річчя Незалежності України, я вважаю важливою присутність титулованих спортсменів і олімпійських чемпіонів. Це люди, завдяки яким нашу країну впізнають за кордоном, грає гімн нашої країни, підіймається прапор", - сказала Клочкова.

В Україні плавчиню називають "золотою рибкою", адже на Олімпійських іграх вона принесла країні аж 4 золоті медалі та ще й одну срібну. Окрім того, Клочкова 10 разів перемагала на чемпіонатах світу та 19 разів – на чемпіонатах Європи з плавання.

Вона зазначила, що її здивувало не лише те, що на такий захід не запросили її – найтитулованішу спортсменку країни, а й першу олімпійську чемпіонку незалежної України Оксану Баюл. Вона завоювала золото в фігурному катанні на Олімпіаді 1994 року в Ліллехаммері.

Днями навколо Баюл розгорівся скандал після того, як вона оголосила про відмову від українського громадянства.

"Я більше нікому нічого не доводжу. Ні то ні. Головою в бортик без мене".

"Якщо тебе не люблять - не випрошуй любов. Якщо тобі не вірять - не виправдовуйся. Якщо тебе не цінують - нічого не доводять", - підписала вона фото з американським прапором.

Вона також написала, що "народилася росіянкою, виграла золото за Україну, а помру американкою".

Колишня фігуристка вже давно живе в США і має американське громадянство, але про відмову від громадянства України заявила саме напередодні святкування Дня Незалежності. Багато хто, як і Яна Клочкова, вбачає, що цей вчинок став реакцією спортсменки на відсутність запрошення від української влади на урочистості.

"Можливо, таким емоційним вчинком вона хоче показати уряду, що ми втрачаємо наших олімпійських чемпіонів", – сказала Клочкова.

"Напевно, через те, що ми стаємо непотрібними, не знаходимо підтримку в нашій країні, доводиться робити такі вчинки. У такий день, як сьогодні, це ставлення до нас проявляється. Звичайно, все це дуже сумно і наводить на сумні думки. Доводиться замислюватися про те, як бути і що робити", – додала плавчиня.

Дивіться також: Люди обурилися, що у Києві на "безкоштовний" концерт зірки світової опери пустили лише "обраних" – відео

Нагадаємо, у 2016 році Оксана Баюл подала позов проти України до американського суду з вимогою компенсувати їй $50 млн. Ексфігуристка скаржилася на порушення принципу сумлінності та чесної ділової практики в межах трудового договору, який був укладений з нею, а також передання права на використання її імені, популярності та біографічної інформації непричетним третім особам. За словами спортсменки, чиновники буквально обікрали її, привласнивши собі 90% заробленого нею. Суд тривав кілька років і, врешті, у 2020 вимоги Баюл було відхилено.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше