Забруднене повітря

Де у Києві найбрудніше повітря – список місць

Depositphotos

У деяких локаціях допустима концентрація шкідливих речовин перевищена в 5 разів

Фахівці з 26 по 31 липня виявили, що у повітрі Києва перевищені гранично допустима концентрація шкідливих речовин. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Центральну геофізичну обсерваторію імені Бориса Срезневського.

"За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, у період з 26 по 31 липня у повітрі м. Київ відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК с.д.) за середньодобовим вмістом", – сказано у повідомленні.

Проблема стосується наступних місць столиці України:

  • завислі речовини – у 1,0-1,3 раза (Бессарабська площа, проспект Перемоги (район метро Святошин), вулиці Каунаська та Семена Скляренка, площа Перемоги)
  • оксид вуглецю – у 1,2-1,9 раза (площі Деміївська, Бессарабська, проспект Перемоги та Гідропарк)
  • діоксид азоту – у 5,2-5,7 раза (вулиця Семена Скляренка), у 4,0-4,9 раза (площа Перемоги, вулиця Каунаська, проспект Перемоги, Бессарабська площа, вулиця Інженера Бородіна (район ДВРЗ), Оболонський проспект, Деміївська площа, бульвар Лесі Українки; у 3,0-3,7 раза (інші пости Києва, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищення не виявлені);
  • формальдегід – у 5,0-5,3 раза (проспект Перемоги, вулиця Каунаська та Бессарабська площа), у 4,4-4,6 раза (вулиця Семена Скляренка, площі Перемоги, Деміївська, бульвар Лесі Українки), у 1,7-3,8 раза (інші пости спостережень)

Усього експерти відібрали та проаналізували 1560 проб повітря на 15 стаціонарних постах обсерваторії. Якщо брати до уваги попередній тиждень, то у повітрі відбулося зростанням вмісту формальдегіду, а ось частка інших домішок не змінилася.

Згідно прогнозам Укргідрометцентру, погода протягом найближчих днів не буде сприяти розсіюванню шкідливих домішок.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, в яких областях України найкраща екологія.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ