Від інженера до найбагатшої людини світу: історія успіху власника Louis Vuitton та Bvlgari Бернара Арно

Сайт Forbes Real-Time оприлюднив новий рейтинг найбагатших людей світу, у якому змінився лідер. Зі статками у розмірі $198.2 млрд перше місце посів власник французької компанії LVMH Бернар Арно.

На честь цього "Дивогляд" вирішив розповісти вам шлях бізнесмена та історію успіху його компаній, які сьогодні є відомими по всьому світу.

Бернара Арно можна назвати батьком найвідоміших предметів розкоші. Він є головою та першим виконавчим директором французького підприємства LVMH, до складу якого входять декілька популярних брендів, таких як Louis Vuitton, Dior, Fendi, Loro Piana та Bvlgari. Однак, мало хто знає, з чого починався його шлях до вершин

За фахом Бернар Арно є інженером. Одразу після закінчення університету він став головою батьківської будівельної компанії Ferret-Savinel, а коли зрозумів, що перспектив немає – продав її, а меншу частину отриманих з цього грошей витратив на курси з підприємництва та створення бізнесу.

Бернар Арно
Бернар Арно
Фото: Forbes

Як Арно потрапив у світ моди

Не дарма кажуть, що найбажаніше можна знайти там, де його начебто немає. Так сталося і з Бернаром Арно. Жодного разу в житті він не цікавився індустрією моди, а вдосконалювався та намагався  дістатися верхівки у будівельній галузі. На думку про моду підприємця наштовхнула розмова із таксистом. Коли Арно запитав його, чи знає той президента Франції Жоржа Помпіду, то почув негативну відповідь, а після неї доповнення: "Але я знаю Крістіана Діора". Ця фраза і стала початком на шляху бізнесмена до успіху. 

Як наново створювався та зростав бізнес

Дев'ять років потому текстильний бізнес Boussaс, який належав Арно та його партнерам, зазнає краху. На той момент його головним активом був модний будинок Christian Dior. З ним вони й продовжили роботу, однак для цього знадобилися додаткові кошти. Тоді Бернар Арно вирішає звільнити понад 9 тис працівників фірми з їхніх посад, а більшу частину активів продає за $ 500 млн.

Коли цей бізнес впевнено просувається та приносить прибуток, Арно вирішує збільшити попит на продукцію бренду та претендує на лінійку парфуму Dior, що тоді належала Louis Vuitton Moët Henness. Для цього підприємець вирішує зробити хитрих хід: він домовляється з головою компанії Louis Vuitton та разом із ним усуває керівника Moët Hennessy. Маючи більше повноважень, Арно скидає з посади свого "товариша". 

Решту грошей від продажу батьківської компанії Boussac чоловік віддає за контрольний пакет акцій Louis Vuitton Moet Hennessy та стає її єдиним  власником. Бізнес просувався вдало та мав неабиякий попит. З зароблених грошей Арно викуповує акційні пакети всесвітньо відомих європейських компаній у сфері парфумерії, а також розширює бізнес лінійкою елітного алкоголю.

Перший у списку Forbes

У 2021 році Бернар Арно стає найбагатшою людиною світу за версією Forbes Real-Time. Його статки оцінюються у $198.2 млрд.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше