Зуби мудрості

Вчені розповіли, як видалення зубів мудрості впливає на смакові рецептори людини

Depositphotos

Фахівці досліджували понад 1,2 тис добровольців упродовж 20 років

Однією з найстрашніших процедур у більшості людей є видалення зубів мудрості. Однак, міжнародна група вчених довела, що насправці, ця процедури може найкращим чином вплинути на ваші смакові рецептори. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Cochrane Library.

Фахівці провели дослідження із залученням поняд 1,2 тис добровольців. Кожен з них упродовж 20 років проходив регулярне обов'язкове тестування функцій запаху та смаку. У майже 900 пацієнтів були видалені зуби мудрості. 

Тестування проводилося з використанням розчинів сахарози, хлориду натрію, лимонної кислоти та кофеїну. Усі добровольці повинні були просто прополоскати ротову порожнину та виплюнути рідину. Після цього вони мали сказати, якою ця рідина була на смак: солодка, солона, кисла або ж гостра.

Учасники, у яких були відсутні зуби мудрості мали майже на 10% краще сприйняття маків, на. відміну від тих, у кого ці зуби залишились на місці. 

Вчені назвали причини таких результатів. Ймовірно, що видалення зубів мудрості призводить до послаблення нервів, що знаходяться у задніх рецепторах. Це призводить до того, що людима має більш чутливе сприйняття смаків.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені розповіли про ймовірність зараження на коронавірус під час візиту до стоматолога.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше