Запах

Чому від коронавірусу зникає нюх та смак – дослідження

xakac.info

Було проведено повторну процедуру сканування мозку

Одним з найпоширеніших симптомів, які свідчать про захворювання на коронавірус, вважають відсутність нюху та смаку. Вчені з Оксфордського університету провели процедуру сканування головного мозку людини та з'ясували, що саме спричиняє виникнення цих симптомів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedRxiv.

Фахівці проаналізували дані майже 800 учасників дослідження, які вдавалися до процедури сканування головного мозку ще до початку пандемії. Майже половина з них перехворіла на COVID-19, а головними симптомами були саме втрата смаку та нюху. 

Після одужання даним особам провели повторну процедуру сканування мозку. Порівнявши два результати вчені помітили, що кількість сірої речовини у людей, що перенесли COVID у легкій формі, значно зменшилась. Зокрема, це було помітно у зонах, якій відповідають за розпізнавання смаків та запахів:

  • ліва парагіппокампальна звивина;
  • ліва орбітофронтальна кора;
  • ліва острівцева кора.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені назвали симптом коронавірусу, який значно підвищує ймовірність смерті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше