Massospondylus carinatus

Знайдено рештки динозавра, який ріс як дерево – фото

CaptMondo

Завдяки цьому він зміг вижити у важких умовах життя, що були 200 млн років тому

Кістки південноафриканського динозавра віком 200 млн років з річними кільцями демонструють, що він ріс, як дерево, – сезонно, бо його розвиток варіювався від сезону до сезону. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

На відміну від більшості істот, які ростуть стабільно, динозавр виду Massospondylus carinatus ріс нерівномірно, що можна порівняти з деревом.

Ця істота була динозавром середніх розмірів, його вага становила приблизно 500 кг. Він ходив на двох ногах, був з довгою шиєю та хвостом, який був від 4 до 6 метрів завдовжки. У його раціон входили рослини.

Фахівці з американського музею природної історії провели дослідження стегнових кісток динозавра та підрахували річні кільця. Вони зафіксували різну товщину кілець в різні періоди, що наштовхує їх на припущення щодо відкриття певної стратегії зростання, яка допомагала цим тваринам адаптуватися до різних умов навколишнього середовища.

Внаслідок цього в один рік вони могли набрати близько 100 кг ваги, а ось в наступному – лише 10 кг. Є версія, що завдяки цьому Massospondylus carinatus боролися з важкими умовами життя 200 млн років тому, після вимирання в кінці тріасу. Зазначимо, що під час тріасового періоду було знищено більше 50% всіх видів живих істот.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що знайдено новий вид динозаврів, які були дуже балакучими та нагадують півня.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ