День сім'ї: цікаві факти, історія свята та найкращі привітання для близьких

15 травня весь світ традиційно відзначає День сім'ї. Це свято започаткувала в 1994 році Генеральна Асамблея ООН.

Головною метою цього свята є підкреслення важливості сім'ї для людства. Також у цю пору наголошують на численних проблемах, які виникають у родинах, бо про них теж не варто забувати. Про це повідомляє "Дивогляд".

Сім'я робила це в минулому, а також продовжує берегти людські цінності, культуру та стабільність. Завдяки міцній сім'ї можливий державний розвиток і зростання добробуту. Окрім цього, сім'я – початковий етап становлення людини, де вона формується як індивід та громадянин.

Турбота
Турбота
Фото: Shutterstock

Цікави та курйозні факти про сім'ю:

 • Одружені чоловіки живуть довше, ніж холостяки. Вони також частіше займають вищі посади. Що ж до заміжніх жінок, то вони, за статистикою, мають зарплатню на 4-5% більше, ніж самотні.
 • 70% українців вважають, що сім'я – найбільша цінність.
 • У німецькій мові є слово Drachenfutter, що буквально перекладається як "корм дракона". Цим терміном німецькі чоловіки називають подарунок своїй дружині, – коробку цукерок або букет квітів – який вони мають підносити, якщо провинились у чомусь.
 • 29 лютого в Ірландії жінка може самостійно зробити чоловіку пропозицію руки та серця. Цей звичай бере свій початок від закону XI століття, яким чоловіка карали штрафом за відмову одружитися.
 • 95% вагітних народжують дітей на два тижні раніше або пізніше очікуваного строку.
 • Звичай поцілунку молодят у кінці церемонії одруження прийшов до нас із Стародавнього Риму. Тоді у нього був дещо інший сенс – весілля розглядали як контракт, а поцілунок служив своєрідною печаткою, що скріплює договір.
 • Дитячі автомобільні крісла знижують на 90% травматизм дітей.
 • Традиція носити обручки на безіменному пальці прийшла до нас з Древнього Єгипту, у якого її перейняли греки і римляни. Уже в середньовічних авторів було пояснення цьому звичаю: нібито через безіменний палець проходить vena amoris (вена любові), що йде прямо до серця.
весілля
весілля
Фото: Shutterstock
 • У середньовічній Європі, особливо в німецьких народів, суперечки нерідко вирішувалися судовим поєдинком – хто в ньому перемагав, того оголошували правим. Особливим різновидом таких дуелей були поєдинки між подружжям, які вирішували таким чином свої сімейні негаразди. Щоб зрівняти шанси, для чоловіків влаштовували обмеження: наприклад, один із законів наказував чоловікові в ході такого поєдинку знаходитися в неглибокій ямі і битися дерев'яною палицею, а дружина, озброєна камінням у бойовій "панчосі", могла переміщатися навколо нього вільно.
 • Середньостатистичний американський татко проводить зі своєю дитиною 4,5 години щотижня, а ось французький – лише 2 години.
 • У початковому тексті Камасутри сексуальним практикам відводилася тільки 1/5 частина. Усе інше присвячували сім'ї та любові загалом. Ілюстрацій різних сексуальних поз також не було, вони з'явилися тільки в 16-17 століттях, коли Індією правили Великі Моголи
 • Середньостатистичний європеєць заводить першу дитину в 29-річному віці, а ось у жителів країн СНД показники нижчі – в 20-річному.
Сім'я
Сім'я
Фото: Shutterstock

Оригінальні привітання

Якщо ви полюбляєте вірши, то вам може сподобатися наступне привітання:

"У день сім'ї забудьте сварки,

Всі образи і розбрати,

Ви один одному посміхніться

І міцніше обійміться.

Нехай у вас все буде гаразд,

У будинку теплом-дружно – складно,

Щоб багато років чудесних

Були ви, звичайно, разом!"

Ще є таке:

"Сім’я – це щастя, любов і удача,

Сім’я – це влітку поїздки на дачу.

Сім’я – це свято, сімейні дати,

Подарунки, покупки, приємні витрати.

Народження діток, перший крок, перший лепет,

Віра в найкраще, хвилювання і трепет.

Сім’я – дружна праця і вічні турботи,

Сім’я – це багато вдома роботи.

Сім’я – це складно.

Сім’я – це важливо.

Сім’я – це коли

Все на світі можливо"

Також вам може сподобатися інший формат привітання:

"Зі святом, з днем сім'ї! Нехай зустрічі будуть теплими, а розставання безболісним. Нехай добрим і щасливим буде кожен день. Бажаю щастя, радості, здоров'я і терпіння. Нехай свято буде радісним в кожну мить"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як приготувати шашлик вдома.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше