TikTok

"За веселими піснями приховано щось зловіще": на TikTok подали до суду за збір особистих даних дітей

Shutterstock

Могли постраждали понад 3,5 млн дітей

На думку колишньої комісарки Англії Енн Лонгфілд (аналог дитячого омбудсмена в Україні), популярна соціальна мережа TikTok порушує законодавство щодо захисту дитячої інформації. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

У позові сказано, що соцмережа збирає особисті дані дітей, але при цьому не попереджає їх про це та не надає змогу їм на це погодитися. Мова йде про телефонні номери, відео та їх місцерозташування. Лонгфілд вважає, що могла бути нанесена шкода понад 3,5 млн дітей.

"TikTok – надзвичайно популярна платформа соціальних мереж, яка допомогла дітям підтримувати зв’язок зі своїми друзями протягом неймовірно важкого року. Однак, за веселими піснями, танцювальними завданнями та тенденціями синхронізації губ приховано щось набагато зловісніше", – стверджує вона.

Саме тому колишня комісарка бажає, щоб TikTok не мав можливості обробляти інформацію про неповнолітніх осіб, а також щоб він видалив всю чинну інформацію і виплатив багатомільярдну компенсацію. Якщо суд погодиться з її твердженнями, то кожна постраждала дитина отримає по тисячі фунтів стерлінгів (близько 39 тис грн).

Дитина дивиться мультик
Дитина дивиться мультик
Фото: Shutterstock

Соцмережа не оминула увагою цей скандал і її представники заявили, що їхні пріоритети – питання конфіденційності і безпеки.

"Ми маємо надійну політику, процеси та технології, які допомагають захистити всіх користувачів, зокрема наших підлітків. Ми вважаємо, що претензії не мають суті, і ми маємо захищати свої дії", – сказано в повідомленні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що TikTok запровадив нову функцію, яка боротиметься із булінгом.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ