Виноградник

"Це справжня трагедія": Франція може залишитися без врожаю винограду

Shutterstock

Найсильніші за 30 років морози вже вразили 80% усіх виноградників в країні

Одна із головних експортних галузей Франції — виноробство — переживає серйозну кризу через найсильніші за останні 30 років заморозки, які майже повністю знищили майбутній врожай винограду. Про це повідомляє CNN, передає "Дивогляд".

Серйозних втрат зазнали 80% виноградників у країні. Зокрема, заморозки знищують урожай у таких традиційно виноробних регіонах як Бордо, Бургундія, Шампань, Прованс і долини Рони і Луари.

Очікується, що у деяких регіонах зможуть зібрати зовсім трохи винограду, а загалом по країні буде втрачено до 50% врожаю.

Виноградник
Виноградник
Фото: Shutterstock

Востаннє такі весняні морози спостерігалися у 1991 році. При цьому, перед заморозками у Франції спостерігався аномально теплий період, тому виноград почав рано розпускатися і став більш вразливим до холоду.

Зокрема, температура в регіоні Шампань знизилася з +26 до -6 С °.

Виноградник
Виноградник
Фото: Shutterstock

Фермери запалюють багаття на своїх виноградниках і залишають свічки для підтримки температури і порятунку врожаю. У міністерстві сільського господарства вже надали виноробам податкові пільги і фінансову допомогу.

Відомо, що унаслідок пандемії коронавірусу за минулий рік експорт алкогольної продукції французького виробництва скоротився на 14% до 14,5 млрд доларів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ