6000-річний скам'янілий ліс

У Великій Британії під час відливу помітили скам'янілий 6000-річний ліс – фото

BPM Media

Раніше цю місцевість називали "Сіра скеля в лісі"

У бухті Маунт-бей (Англія) внаслідок відливу оголився 6000-річний скам'янілий ліс, що вперше з'явився на поверхні під час шторму в 2014 році. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

На думку вчених, формування лісу відбулося в епоху неоліту. Одного разу піднявся рівень моря біля узбережжя Корнуолла, внаслідок чого він опинився під водою. Протягом довгого часу дуби, буки і сосни "ховалися" під брудом, піском і торфом.

Щодо існування цього лісу протягом століть є багато свідчень. Зокрема, звертають увагу на історичну назву острова Святого Михайла, де в XII столітті монахи-бенедиктинці заснували монастир. До цього ця територія називалася "Каррек Лоос ін Коос" корнуолльскою, що означає "Сіра скеля в лісі". 

Інколи ліс з'являється на поверхні, що обумовлено сильними зимовими штормами і потужними відливами. За словами піклувальника дикої природи Корнуолла Френка Хауї, у 2014 році завдяки шторму знайшли "стовбури сосни та дуба довжиною від 2 до 5 метрів, залишки заростей ліщини, жолуді й горіхи".

"Також відлив оголив пеньки з корінням, раковини епохи неоліту та викопний грунт, який містив зразки равликів, які зараз є рідкісними або вимерлими в Корнуоллі", – розповів піклувальник дикої природи Корнуолла Френк Хауї.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли 7000-річні записи з мовою, яку неможливо розшифрувати.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ