28 грудня

28 грудня: яке цього дня свято і в кого день ангела

Shutterstock

Що святкують 28 грудня?

28 грудня у світі відзначають День календаря. У цей день 1708 року з ініціативи Петра I був виданий перший цивільний календар за редакцією графа Якова Браса. 

Також 28 грудня відзначають річницю першого кіносеансу. 28 грудня 1895 року в Парижі, у Гранд-кафе на бульварі Капуцинів, винахідники кінематографа брати Люм’єри влаштували перший у світі кіносеанс. Тоді було продано всього 35 квитків вартістю один франк. 

Крім цього, 28 грудня відзначають День гри в карти. Відомо, що вперше гра в карти з'явилася у Китаї. 

Церковні свята

28 грудня віряни відзначають День святих невинних немовлят вифлеємських. Християни вшановують святих немовлят, як мучеників, вважаючи, що кожен, хто був убитий з ненависті до Христа, має постати, як мученик, навіть якщо він не підозрював про сенс того, що відбувається.

Народні прикмети та традиції

  • Погода цього дня вказує на те, якою буде погода у березні наступного року.
  • В давнину звернули увагу, якщо вдень був сильний мороз, а надвечір раптово ставало тепліше, значить справжня холоднеча ще попереду.
  • Мороз 28 листопада вдарив – нечиста сила зникне. Існує прикмета, якщо викупатися в лазні в цей день – будеш здоровим весь рік.

Що заборонено робити сьогодні

  • Не можна займатися ремонтом, шити або прати.
  • Не можна відмовляти жебракам і нужденним, а також тим, хто просить по допомогу.
  • Заборонено лаятися і лихословити.

Хто відзначає день ангела 

28 грудня іменини відзначають власники таких імен: Анфія, Вакх, Елеферій, Іванна, Іона, Корів, Нектарій, Павло, Пард, Степан, Сусанна та Трифон.

Читайте також: Де купити ялинку у Києві: список адрес законних ярмарків

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ