Ікра

Головний атрибут новорічного столу: як обрати якісну ікру

Shutterstock

Експерти розповіли, на що варто звернути увагу у виборі делікатесу

Напередодні новорічних свят червона ікра користується неабияким попитом. Вона продається майже на усіх полицях магазинів, але варто підкреслити одне - 80% цієї продукції є підробкою.

Про те, як не стати жертвою афери та придбати дійсно якісну ікру, розповіли експерти в програмі "Ранок з Україною".

Термін зберігання залежить від тари та температурного режиму, а отже у холодильнику з мінусовою температурою ікру можна зберігати 12 місяців, з плюсовою – 6 місяців. Якщо ікра в пластиковій упаковці, то зберігати її можна 3 місяці.

Перед тим, як придбати делікатес, необхідно звернути увагу на банку, в якій зберігається продукт. Вона повинна бути без механічних пошкоджень і містити чітку інформацію.

Ікра
Ікра
Фото: Shutterstock

Експерти наголошують, якщо перед збовтуванням тари з ікрою ви не почуєте булькання, то це говорить про якість товару. Найбезпечнішою вважається прозора банка, адже ви зможете детально роздивитися її вміст, де не повинно бути пошкоджених ікринок і, звичайно, цвілі, а також бажано купувати ту ікру, термін виготовлення якої не більш ніж 3 місяці.

Щоб упевнитись у якості вже придбаного товару, ви можете перевірити його в домашніх умовах таким чином: залийте ікру теплою водою, якщо вона стала молочного кольору – значить, вона справжня, а якщо вода залишилася прозорою – то, швидше за все, це желатин.

Аби не зіпсувати собі гастрономічного задоволення, слід купувати ікру в спеціалізованих магазинах на вагу.

Ікра
Ікра
Фото: Shutterstock

Обов'язково має бути зазначено, якої риби ця ікра, нагадують експерти.

Ціна за 80 г лососевої ікри стартує від 200 грн. Але можна придбати альтернативу – ікру форелі вітчизняного виробника.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" писав, скільки цьогоріч доведеться витратити українцям, щоб накрити стіл з традиційним новорічним меню.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ