Школа до 19 років і початок семестру у квітні: як влаштовані системи освіти у різних країнах світу

17 листопада – Міжнародний день студентів, який святкують у кожному куточку світу. Історично українські студенти звикли нарікати на систему освіти на Батьківщині. Проте чи тільки тут є певні недоліки?

Дивогляд дізнався, як відбувається  навчання в інших країнах світу та чи задоволені іноземні студенти і школярі своєю системою освіти. 

Британія 

Велика Британія
Велика Британія
Фото: zaholovok.com.ua

Британська освіта доволі консервативна, оскільки її традиціям понад кілька сотень років. Відтоді вона суттєво не змінювалася, оскільки немає нарікань ні з боку влади, ні від студентів та школярів. 

Діти йдуть до школи у п'ять років та навчаються там 11 років. Система розподілена на pre-preparatory school (5-7 років), primary school (7-13 років) та high school (13-16 років). Обов'язкова освіта закінчується загальним тестуванням, що свідчить про здобуття середньої освіти. Згодом учень може піти навчатися до коледжу або університету та здобути вищу освіту. 

Для цього учні мають скласти додаткові вступні іспити та, як і в Україні, витратити 3-4 роки на бакалаврат та 1-2 роки – на магістратуру. 

Японія 

Японія
Японія
Фото: feerie.com.ua

Обов'язкову освіту діти в Японії здобувають упродовж 12 років. Значну кількість часу вони приділяють початковій школі, в якій вивчають рідну мову та історію країни. 

Після закінчення школи абітурієнти можуть продовжити здобувати освіту та вступити до ВНЗ. Система вищої освіти Японії містить численні спеціалізовані школи, коледжі та близько 800 університетів, які поділяються на три типи: 

  • національні (повністю фінансуються державою);
  • державні (відмінність від національних у структурі управління та фінансування);
  • приватні

Цікаво, що викладання для іноземних студентів у країні здійснюється англійською мовою. На відміну від багатьох інших держав світу, академічний рік у більшості вищих навчальних закладах Японії триває з квітня до березня. Проте в країні достатньо ВНЗ із більш звичною для закордонних студентів системою навчання, у яких навчальний рік починається у вересні або жовтні. 

Китай

КНР
КНР
Фото: Depositphotos

У Китаї освіта ділиться на дошкільну, обов'язкову загальну, що складається з трьох окремих курсів, університет та аспірантуру. 

У дитячий садок китайські діти йдуть із 3 років. Навчання у школі починається з 6 років. У початковій школі вони вивчають рідну мову, математику, природознавство, англійську або французьку, музичну освіту та проходять спортивну підготовку. 

Середня освіта складається з фізики, хімії та інформатики. У старших класах з'являються на вибір додаткові предмети. Після обов'язкової середньої освіти випускники шкіл вступають до профільних шкіл, а потім – університетів. 

У КНР існує 3 види вищої освіти. До неї належать 3-річні курси зі спеціалізації, бакалаврат, що триває 5 років, та магістратура, на якій доведеться навчатися протягом 3 років. 

США 

Прапор США
Фото: Фото із відкритих джерел

У США нема єдиних традицій освіти. Кожен штат має свою систему та норми. А контролює освітні процеси адміністрація штату. 

Освітня система країни має три рівні: початковий (дитсадок та перший рівень школи), другий рівень школи та вищий – коледж або університет. Залежно від штату школяр починає навчання у 5, 6 або 7 років. Крім обов'язкових предметів, школяр може обирати вільні дисципліни для додаткового вивчення. Завдяки ним вони можуть підготуватися до вступних іспитів та роботи. 

Навчання в університеті передбачає вивчення кількох обов'язкових та кількох вузькопрофільних предметів на вибір. Цікаво, що кількість теорії під час навчання зведена до мінімуму. Більшість занять – практичні. 

Раніше стало відомо, що студенти платитимуть за навчання в університеті кокосами та листям. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

Антоніна Старовойт "Дивогляд 5.UA"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше