Пінгвіни

Найбільший у світі айсберг насувається на острів і може знищити пінгвінів і тюленів

Shutterstock

Під загрозою опинилася ціла екосистема

Найбільший у світі айсберг під назвою A68a загрожує цілій екосистемі на Британській заморській території Південна Джорджія. Айсберг, який за розмірами як цей острів, невпинно насувається на нього, пише ВВС.

Айсберг має площу близько 4200 кв. км та важить сотні мільярдів тонн.

Є велика загроза, що айсберг сяде на мілину прямо біля острова і заблокує виходи до моря для значної популяції пінгвінів і тюленів. Без змоги отримувати їжу тварини загинуть.

Окрім того, всі істоти, які живуть на морському дні у тому місці, де айсберг сяде на мілину, загинуть.

"Екосистеми можуть відновитися і, звичайно, відновляться, але існує небезпека, що, якщо цей айсберг застрягне, він може там лишитися протягом 10 років", - каже професор Джерент Тарлінг з Британської антарктичної служби (BAS).

Експерт також розповів, що це матиме значний вплив не лише на екосистему острова, а й на його економіку.

У 2004 році біля берегів Південної Джорджії сів на мілину величезний айсберг A38. Після цього на місцевих пляжах знайшли незліченну кількість мертвих пінгвіненят та тюленят.

Та для тих, хто зможе вижити, айсберг може мати і позитивний результат. Екологи стверджують, що айсберги приносять із собою величезну кількість пилу, який живить океанічний планктон і таким чином приносить користь усьому харчовому ланцюгу.

Нагадаємо, у кінці жовтні українські полярники знайшли понад тисячу пінгвінів, які опинилися у крижаній пастці і не могли добувати їжу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ