Учені виявили раніше невідомий вид людиноподібних мавп – фото та причина його вимирання

У Німеччині науковці знайшли кілька скам'янілих зубів і колінну чашечку, які належали створінню, яке виявилося раніше невідомим видом людиноподібних мавп Buronius manfredschmi

На думку вчених, ці мавпи важили лише 10 кг, що робить їх найменшим із відомих людиноподібних приматів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Чому вони вимерли?

Скам'янілі рештки Buronius manfredschmi були знайдені в глиняному кар'єрі на південному сході Німеччини в шарі відкладень, що датуються приблизно 11,6 млн років тому, в період пізнього міоцену.

Проте ця маленька мавпа – не єдиний людиноподібний примат, який мешкав у цьому регіоні в той самий час. Кілька років тому там же знайшли скам'янілі залишки ще одного виду людиноподібних мавп, які ходили на двох ногах, названого Danuvius guggenmosi.

Вчені зазначають, що раніше знайдений вид мав більший розмір і, ймовірно, ці дві мавпи вели зовсім різний спосіб життя. Скам'янілі останки Buronius manfredschmi вказують на те, що вони більшу частину часу проводили на деревах, харчуючись м'якою їжею, як-от листям. У той час як особливості кісток Danuvius guggenmosi свідчать про те, що ці примати більше використовували дві нижні кінцівки для пересування і частіше перебували на землі.

Знахідка
Знахідка
Фото: Böhme et al., PLoS ONE 2024 (CC-BY 4.0)

На думку вчених, обидва види могли мирно співіснувати в одному середовищі та не мали прямої конкуренції за їжу. Схожі взаємини спостерігаються між сучасними гібонами та орангутангами, які поділяють середовище проживання на островах Калімантан і Суматра в Південно-Східній Азії.

З відкриттям виду Buronius manfredschmi місцевість на південному сході Німеччини стала єдиним місцем у Європі епохи міоцену, де виявлено більше одного виду вимерлих мавп. Дослідники вважають, що подібні приклади можуть бути знайдені та в інших частинах Європи під час майбутніх розкопок.

Сьогодні людиноподібні мавпи живуть лише в тропічних лісах Центральної Африки та Південно-Східної Азії. Проте мільйони років тому в Європі також мешкали кілька видів таких приматів, але всі вони вимерли між 11,6 і 5,3 млн років тому.

Ймовірною причиною вимирання стала зміна клімату. Приблизно 9 млн років тому ліси в Європі зникли та були замінені луками, що суттєво змінило середовище існування та ускладнило можливість добування їжі для древніх людиноподібних мавп. Поки не знайдено додаткові скам'янілі рештки Buronius manfredschmi, науковці мають дуже мало знань про цей новий вид.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як науковці відкрили 5 нових видів гадюк.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше