Головна таємниця остаточно розкрита: вчені розповіли, що з'явилося раніше – яйце чи курка

Науковці нарешті знайшли точну відповідь

Уже багато років людство задається питанням: що з'явилося на цьому світі раніше – яйце чи курка? Науковці нарешті знайшли точну відповідь – нею з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на BBC Science Focus.

За словами знавців, домашнє курча з'явилося близько 10 тис років тому. Однак, чи означає це, що курча вилупилося з яйця, що з'явилося на світ першим?

Християнські філософи Августин і Святий Тома Аквінський дали свою відповідь на це питання, спираючись на Буття – першу книгу в Біблії. Так, на їхнє переконання курка була першою, коли Бог створив тварин.

Сучасні науковці розглядають це питання дещо по іншому

"Динозаври відкладали яйця, риба, яка вперше виповзла з моря, відкладала яйця, і дивні зчленовані монстри, які плавали в теплих мілководних морях кембрійського періоду 500 мільйонів років тому, також відкладали яйця", – стверджує дослідник Луїс Вільясон.

Так, експерт вважає, що саме яйця з'явилися на цьому світі першими. Він аргументує це тим, що питання про яйце та курку не містить в собі конкретики щодо того, від якої тварини мало прийти яйце.

"Отже яйце було на першому місці. Якщо тільки ви не поставите питання наступним чином: "що прийшло першим, курка чи куряче яйце?" Тоді це багато в чому залежить від того, як ви визначаєте куряче яйце", – підсумував Вільясон.

Згодом почалися дискусії щодо питання, чи відкладається саме куркою те яйце, з якого вилуплюється цей птах. Фахівці пояснили, що курка – це "той самий вид, що і червоний птах джунглів Південно-Східної Азії", який згодом був "гібридизований" із сірим птахом джунглів. За словами знавців, це відбулося 10 тис років тому, коли птахи були одомашнені.

"Але це не має значення; в якийсь момент в історії еволюції, коли не було курчат, два птахи, які були майже, але не зовсім курами, спарювалися і відкладали яйце, яке вилупилося в першу курку", – зазначив Вільясон.

Разом із цим, експерт додав, що не варто називати те перше яйце саме курячим, оскільки його відклала не курка. За словами Вільясона, на перше куряче яйце "довелося почекати, доки перша курка відкладе його".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у пінгвінів виявили смертельне захворювання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше