Родич курки: в Австралії знайшли останки найбільшого птаха в історії – фото

Палеонтологи з Університету Фліндерса знайшли у чудовому стані кістки древнього птаха під назвою Dromornis stirtoni, який мав зріст 3 метри та вагу 500 кілограмів

Йдеться про представника роду Дроморніси сімейства Дроморнітиди, який вважається найбільшим птахом в історії нашої планети. Цей птах не вмів літати. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Кістки тварини знайшли у центральній частині Австралії, де раніше знаходили багато подібних решток. Переважно у цьому регіоні виявляють змішані фрагменти різних видів стародавніх істот, а тому вчені кожного разу ретельно досліджують останки для точного визначення, до якого виду вони належать.

Однак, безпосередньо ця знахідка унікальна, бо палеонтологи вперше виявили кістки Dromornis stirtoni, які лежали так, як вони були розташовані в скелеті. Зріст найбільшого на Землі птаха сягав 3 метри, а вага – 500 кілограмів. Ця тварина – далекий родич сучасних качок та курей. Він мав гігантський дзьоб, невеличкий череп і масивне тіло.

Читайте також:

Палеонтолог Адам Єйтс стверджує, що розкопки продовжуються, щоб знайти повний скелет Dromornis stirtoni, якого вже назвали Деб. Завдяки цьому відкриттю вчені зможуть отримати інформацію про точні габарити цього пернатого велетня, який жив протягом 20 млн років в епоху міоцену (близько 25-5 млн років тому).

Останки цих створінь десятиліттями виявляли тільки на території Австралії. Вважається, що вони були травоїдними істотами та вживали лише фрукти чи іншу рослинність. Завдяки своїм габаритам Dromornis stirtoni харчувалися навіть тим, що росло на високих деревах.

Ці тварини народжували тільки одного чи двох дитинчат кожного року, на що вказують рідкісні знахідки останків молодих особин. Для досягнення свого максимального розміру птаху треба було прожити як мінімум 15 років. Судячи з усього, представники роду Дроморніси сімейства Дроморнітиди вимерли, бо не пристосувалися до кліматичних змін.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що жаби з Чорнобиля привернули увагу вчених.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше