10 міфів про домашніх улюбленців

Українська зоопсихологиня та ветеринар Лідія Лободіна розповіла про розповсюджені міфи, які існують навколо домашніх тварин

Препарати від кліщів і бліх "садять" печінку та нирки

Експертка стверджує, що при правильному дозуванні зашкодити 4-лапим буде вкрай важко, бо "сучасні препарати максимально безпечні". Натомість іксодові кліщі становлять велику небезпеку, бо переносять бабезіоз, ерліхіоз, бореліоз, анаплазмоз.

"Обробити улюбленця набагато простіше, ніж лікувати ці важкі захворювання. У випадку захворювання печінка та нирки постраждають з більшою вірогідністю", – пише Лободіна у своєму Instagram.

Щеплення спричиняє рак

Постін'єкційна саркома у кішок є злоякісним новоутворенням, яке розвивається в місці введення вакцин, особливо проти вірусної лейкемії кішок та сказу. Однак, вона буває лише у 30-50 випадках із 10 000. Ймовірність захворіти та померти у невакцинованої тварини значно вища.

Домашньому улюбленцеві треба народити "для здоров'я"

Серйозні проблеми з організмом тварини можуть виникнути внаслідок несвоєчасної кастрації, а ось якщо стерилізувати собаку до першої тічки – знизиться ризик онкології молочної залози до 2%. Якщо між першою та другою – до 8%. Кастрація кішки до 6 місяців знижує ризик онкології молочної залози до 1%.

Собакам треба їсти кістки, це обов'язкова складова раціону та важливе джерело кальцію

Для здоров'я песиків небезпечно вживати сире м'ясо та кістки. Внаслідок надмірної кількості таких продуктів у раціоні виникає деформація кісток, бо розвивається вторинний (харчовий) гіперпаратиреоз.

Тварина отримує кальцій завдяки якісному корму та м'ясу, але якщо його поєднувати з іншими важливими нутрієнтами. Окрім цього, кістки призводять до пошкоджень зубів, закрепів, кишкової непрохідності, порушень роботи та травм шлунково-кишкового тракту, горлянки, ротової порожнини. Для розв'язання подібних проблем виникає потреба у хірургічному втручанні.

Смаколик для песика
Смаколик для песика
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Рани можна обробляти йодом і зеленкою

У порівнянні з людьми, у домашніх улюбленців значно ніжніша та чутливіша шкіра, а тому йод і зеленка можуть призвести до болю та опіків. Перед обробкою рани краще проконсультуватися з фахівцем.

Антибіотики пригнічують імунітет

Ви не зашкодите здоров'ю тварини, якщо правильно підберете вид, дозу та тривалість прийому антибіотика. Окрім цього, 4-лапі краще переносять прийом таких препаратів, ніж люди. Вони значно рідше мають алергічні реакції на антибіотики та не стикаються з порушенням мікрофлори.

Гомеопатію можна застосовувати для тварин

Сучасні гомеопатичні засоби мають умовну діючу речовину, розведення якої сягає С200, тобто, 1:10 в ступені -400. Саме тому зоопсихологиня радить довіряти тільки доказовій медицині та не витрачати свій час і гроші дарма.

Полин, лаванда, лимон допомагають від бліх та кліщів

"Жодна рослина наразі не здатна боротися з ектопаразитами. Те саме стосується й нашийників, крапель з назвою "ЕКО" чи "БІО". Зазвичай, окрім цього, вони дуже дешеві. Лаванда та лимон в їхньому складі не захищають собак та котів від паразитів. Обирайте дорожчі та надійніші засоби"

Чистку зубів ультразвуком можна проводити й у грумера

Цю процедуру проводить тільки лікар під наркозом та в стерильних умовах.

Вакцинація від сказу псує зуби

Цей міф розповсюдили розвідники песиків. Вакцина не може вплинути на зовнішній вигляд, будову та стан зубів цуценят, бо всі вони обумовлені тільки спадковими факторами.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, чому собака плаче, коли господар повертається додому.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше