Підводний світ

Риби вміють говорити та співати – вчені

Shutterstock

У підводному світі є справжні балакуни

Еколог Аарон Райс розповів, що підводний світ сповнений всіляких звуків, у тому числі завдяки рибам. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

"Ми не звертали на це уваги, тому що риб, як правило, не видно і тим більше не чутно, а фахівці в області підводної акустики всю увагу приділяли китам і дельфінам. Але у риб теж є голоси", – стверджує нейролог Ендрю Басс.

Раніше вчені вважали, що риби не користуються мовою і замінюють її електричними імпульсами, кольором і рухами. Однак, виявилося, що деякі з них мають голос і навіть співають на заході сонця та на світанку. Райс зазначає, що підводний світ можна порівняти з лісом, бо там повно воркування, цвірінькання та завивань.

"Вони можуть скреготіти зубами або видавати звуки завдяки руху тіла у воді. До того ж у ході еволюції у них розвинулися різні спеціалізовані характеристики. Можливо, найпоширеніша – це адаптація м'язів, пов'язаних із плавальним міхуром", – розповів він.

Цікаво, що м'язи плавального міхура риби-жаби скорочуються найшвидше серед усіх хребетних. Це дозволяє назвати її балакучою істотою. Якщо ж говорити загалом, то приблизно 2/3 зі 175 сімейств риб користуються звуками для спілкування.

"Якщо вдуматися, риби вміють усе: вони можуть дихати повітрям, літати, що завгодно. Так що мене зовсім не дивує їхня здатність видавати звуки", – підсумував еколог.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про тварину, яка вміє розрізняти людську мову. Ви здивуєтеся, але це не папуга.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ