Кажан

Понад 200 кажанів в Україні випустили на волю – відео

Shutterstock

Чи варто боятися цих тварин?

Понад 200 кажанів, занесених до Червоної книги, випустив на волю Галицький центр реабілітації диких тварин в Івано-Франківську. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "5 канал".

Тварини пережили зиму під наглядом фахівців, котрі зав'язали кажанів у мішечки і помістили у спеціальні холодильники з правильними умовами для сплячки. Коли істоти покинули свій "будинок", то не поспішали тікати від співробітників центру, бо їм потрібен  час для відновлення перед польотом.

Ще у грудні під час ремонту висотки в Івано-Франківську була знайдена величезна колонія червонокнижних кажанів. Вони намагалися перезимувати під пінопластом на даху, який демонтували.

Будівельники не викинули кажанів, а передали їх у руки зоологів, які протягом 4 місяців доглядали за тваринами і годували їх, щоб вони набрали вагу – 25 гр. Завдяки цьому вони можуть виживати та не замерзати у диких умовах.

Мар'яна, яка працює у Галицькому національному природному парку, навіть забрала кажанів додому.

"У кожного, як і людей, різні апетити. Хтось краще їв, хтось гірше, хтось так наїдався, що животи були, як бочки", – розповіла дівчина.

За словами заступника голови Галицького нацпарку Володимира Бучка, місцевому населенню не варто боятися цих тварин, бо вони дуже корисні. Зокрема, один невеликий кажан за ніч з'їдає приблизно тисячі комарів та інших шкідників.

Також "Дивогляд" повідомляв, що у Львові посеред дороги, що стала суцільною калюжею, поселилися качки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ