Киця за $125 тис: 12 найдорожчих порід

Інколи люди за рахунок дорогих телефонів або автомобілів демонструють свій статус та багатство, але цим все не обмежується.

Деякі породи кішок продають більше, ніж за $100 тис, а тому елітні домашні улюбленці теж можуть бути символом багатство їх власника. Про це повідомили в Finances Online.

Мейн-кун — $1 000

Мейн-кун
Мейн-кун
Фото: Shutterstock

Цю породу вивели в Новій Англії. Вона вміє гарно полювати на мишей та виживати в холодних погодних умовах. Однак, найбільшу популярність серед сучасних людей ці коти отримали завдяки своїм розмірам – виростає Мейн-кун до 120 см і має вагу від 8 до 12 кг.

Британська короткошерста кішка — $800 — $1 тис

Британська короткошерста кішка
Британська короткошерста кішка
Фото: Shutterstock

Цих котів полюбляють за лагідність, завдяки якій вони формують чудові стосунки зі своїми власниками. Їх пращури – домашні кішки Римської імперії, які були гарними мисливцями. Наразі їх такими назвати навряд чи можливо, але це зовсім не відштовхує сучасну людину.

Американська жорсткошерста кішка — $1,2 тис

Американська жорсткошерстна кішка
Американська жорсткошерстна кішка
Фото: Shutterstock

Вона з'явилася через спонтанну мутацію серед котів фермерів у Нью-Йорку приблизно в 60-х роках минулого століття. Її особливість – жорстка шерсть, стійкість до хвороб, розум і чудові стосунки з їх господарями.

Американський керл — $1,2 тис

Американський керл
Американський керл
Фото: Nickolas Titkov

Ці коти відрізняються грайливістю і гарним характером, а тому вони користуються популярністю серед людей. Особливість – загорнуті вуха, які сформувала випадкова мутація.

Читайте також: Чому коти муркочуть насправді – експерти

Російська блакитна — $3 тис

Російська блакитна
Російська блакитна
Фото: Shutterstock

Ця порода має блискучі зелені очі та сріблясто-блакитну шерсть, а також характеризується грайливістю і чудовим розумом. На відміну від більшості котів, російська блакитна кішка вірна своїм власникам, а також бере до уваги їхній настрій.

Скоттіш-фолд ("шотландська висловуха") — $3 тис

"Шотландська висловуха"
"Шотландська висловуха"
Фото: Steve Jurvetson з Menlo Park

Цих котів вивів у Шотландії в 1961 році Вільям Росс. Порода має гнучкі вуха, через що їх мордочка має такий вигляд, начебто ми бачимо не кішку, а сову чи ведмедя.

Інколи здається, що ці коти сумують, але насправді вони відрізняються енергійністю та увагою до людей.

Сфінкс — $3 тис

Сфінкс
Сфінкс
Фото: George Balatsos

Передусім цих котів знають через їхній "інопланетний вигляд", бо у них відсутня шерсть. Не дивлячись на це, вони користуються попитом у наш час. Наприклад, такого кота завів Кріштіану Роналду.

Вперше вони з'явилися близько 55 років тому в Канаді, коли у домашньої кішки народилася абсолютне лисе кошеня. Ця тварина мала рецесивний ген, котрий був ще у декількох лисих котів з усього світу.

У наш час сфінкс має стійкість до хвороб і генетичних проблем. Господарі їх полюбляють за лояльність, грайливість та комунікабельність.

Читайте також: Чому коти припиняють їсти, коли бачать дно миски – дослідження

Пітерболд — $5 тис

Пітерболд
Пітерболд
Фото: Shutterstock

Ви можете подумати, що ми вам знову демонструємо Сфінкса, але це не так, бо у Пітерболда все ж таки є шерсть. Перший подібний кіт з'явився від в'язки російського донського кота й орієнтальної короткошерстої кішки.

Він має дуже чутливу шкіру, а тому ветеринари рекомендують обережно з ним поводитися.

Персидська кішка — $5 тис

Персидська кішка
Персидська кішка
Фото: Shutterstock

Дивовижно, але ця порода існувала за сотні років до нашої ери. Вона має величезні та виразні очі, розкішну довгу шерсть, ніжний характер та вміє легко адаптуватися до будинку.

Бенгальська кішка — $25 тис

Бенгальська кішка
Бенгальська кішка
Фото: Shutterstock

Плямиста шерсть і м'язиста статура роблять цю породу однією з найбільш оригінальних у цьому списку. Вона походить від в'язки дикого азіатського леопардового кота і домашньої короткошерстої кішки.

Породу заснувала американська біологиня Джейн Міл, яка хотіла володіти ласкавою та ручною твариною, але щоб та мала зовнішність дикого жителя джунглів. У підсумку коти виявилися активними, розумними та дуже відданими.

Вони позбавлені агресії, але все ж таки інколи їх важко тримати вдома, бо вони дуже допитливі. Дике походження зробило бенгальську кішку набагато більшою за розмірами, якщо порівнювати зі звичайними домашніми котами.

Читайте також: Чому варто завести кота – топ-5 причин

Саванна — $50 тис

Саванна
Саванна
Фото: Shutterstock

Перший представник породи з'явився завдяки в'язці африканського сервала та домашнього перського кота. Американська заводчиця Джуді Френк хотіла вивести породу з грацією дикого звіра та ласкавістю домашніх котів.

Саме тому вона звернулася до знайомої, щоб та їй дала свого африканського сервала, якого вона хотіла пов'язати із сіамською кішкою. Вже в квітні 1986 року народилися перші саванна – два двоногих плямистих кошеняти.

Одного з них отримала господиня сервала, а вже через три роки вона залучила до в'язки ангорського кота, завдяки чому вийшли чудові плямисті кошенята.

Самки мають вагу від 7 кг, а самцям взагалі вдається виростати до 15 кг. Не дивлячись на величезний розмір, вони чудово спілкуються з тваринами і людьми, але їх все ж таки треба навчати цьому з раннього віку.

Ашера — $125 тис

Ашера
Ашера
Фото: Jason Douglas

Найбільш дорожча порода нашого списку з'явилася лише в 2007 році. Тоді в біотехнологічній компанії Lifestyle Pets розповіли, що вони вивели абсолютно нову породу кішок.

Їхня зовнішність нагадує екзотичних сервалів, а характер – ласкавих та відданих домашніх вихованців, звичних нам. Породу назвали на честь давньосемітської богині, яку вважали матір'ю усього живого.

Згодом фелінологи почали стверджувати, що Ашера – звичайна кішка породи Саванна типу F1. Не дивлячись на скандал, люди все одно готові витрачати величезні гроші, щоб їх придбати.

Ашера
Ашера
Фото: Shutterstock

Спочатку власником кошеня можна було стати за $27 тис, але в останній час їхня вартість суттєво виросла. Ашера – гібрид, для якого пов'язали африканського сервала, азіатського бенгала та звичайну домашню кішку.

Ця порода характеризується витягнутим, струнким та мускулистим тілом, довгими міцними лапами і гнучким тонким хвостом. Головна особливість – шерсть, що нагадує леопарда або снігового барса.

Ашера вміє чудово стрибати та бігати, але не створена для того, щоб жити в квартирі. Багато відомостей про цих котів немає, але точно відомо, що вони агресивно сприймають невідомих людей.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що киця Маріса шукає новий дім, бо її викинули з 5-го поверху після того, як вона набридла господарям.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше