Google

Пошуковик Google не відповідатиме на абсурдні запити – що це означає

Shutterstock

А ви підтримуєте такі зміни?

У компанії Google вирішили, що її пошуковик у майбутньому не відповідатиме на дурні та дивні запити користувачів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

За допомогою цього розробники хочуть покращити сервіс "вибрані фрагменти". За словами керівника відділу пошуку Панду Наяка, алгоритми вміють ефективно обробляти дурні запити та відповідати на них.

Наприклад, користувачі можуть написати "коли Снупі вбив Лінкольна?" та отримати відповідь "1865 рік". Безумовно, дата правильна, а ось саме питання та згадування "Снупі" як вбивці – абсурд. Компанія вирішила відмовитися від такої обробки запитів і скоротила видачу вибраних фрагментів для дурних запитів на 40%.

Подібні механізми інколи призводили до проблем у компанії. Так, у 2017 році Google звинуватили у поширенні "фейкових новин" після того, як фрагмент відповіді на питання: "Чи планує Обама переворот?" призвів до того, що голосовий помічник повідомив наступне: "Обама може насправді планувати комуністичний переворот". Алгоритм знайшов таку відповідь на одному з конспірологічних форумів.

У Google хочуть усунути першопричину таких помилок, а тому випускають попередження для ситуацій, коли пошуковий запит потрапляє в "порожні дані" – питання, на яке неможливо нормально відповісти.

"Це не означає, що корисна інформація недоступна або той чи інший результат має низьку якість. Ці повідомлення надають контекст про весь набір результатів на сторінці, і ви завжди можете побачити результати для свого запиту", – розповів Наяк.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, що пошук Google знаходить путіна, якщо написати "Скільки років під*ру".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ