Українців попередили про шахрайство, пов'язане з купівлею бензину – як себе захистити

На українському ринку зросла частка шахраїв і бодяжників, які обманюють українців і продають їм неякісне паливо.

"Через нестачу пального частішають випадки шахрайства та реалізації різного шмурдяка. Хочу попередити про найбільш поширені", – повідомив у Facebook експерт "Консалтингової компанії А-95" Сергій Куюн.

Купівля талонів "з рук"

Зараз з'являється багато оголошень про продаж паливних талонів, що обумовлено обмеженнями вільного продажу пального. Цей механізм реалізації для юридичних осіб, які купують паливо для потреб.

Він був поширеним і до війни, бо мережі надавали великим покупцям знижки, а ті потім перепродували їх "фізикам". Цим користуються шахраї, які продають недійсні талони, які можна перевірити лише на АЗС чи в офісі оператора-емітента.

АЗС
АЗС
Фото: bessarabiainform.com

Бодяга

"Насправді, стара проблема. Але якщо раніше бодяжники реально досягли непоганих якісних результатів, маючи на меті обхід податків, то зараз питання саме у якості. Маю два відгуки від знайомих про зупинку машини та серйозні проблеми з двигуном.

Йдеться про міні-НПЗ, які переробляють газовий конденсат з українських родовищ, додаючи октанопідвищуючі компоненти. Зараз вартість газового конденсату сягає 50 тис. грн за тону, що майже відповідає вартості дизпального. Стабільний бензин коштує як товарний – 39-42 грн/л.

Але проблема в тому, що раніше октан підвищували за допомогою так званих "розчинників" з білорусі та росії. Рецептури були різні, в тому числі з використанням товарного бензину А-92. Зараз немає ані розчинників, ані А-92"

У якості октанопідвищуючого компонента слугує біоетанол (зневоджений спирт), якого доволі багато виробляють в Україні.

"Якість "крафтового" бензину зараз кульгає на обидві ноги. Відчувають це й споживачі: черг за "альтернативою" не спостерігається навіть на тлі жорсткого дефіциту. Тому цікавтеся, звідки паливо, не поспішайте заправляти повний бак, спробуйте. Точно не варто заправляти пальне "спиртовим" бензином, якщо не збираєтесь його швидко використати. Тривале зберігання не бажане.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про ТОП-3 нові схеми шахраїв проти українців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше