Як обрати зимові шини для авто – види та поради

Наближається зима, а тому все більше людей починають змінювати шини на своїх машинах. Саме тому "Дивогляд" спеціально для автомобілістів зробив підбірку корисних порад, які допоможуть у цьому питанні

Зимова гума

Умовно шини можна розділити на наступні групи:

  • Фрикційні або "липучки". Вони мають підвищену ламелізацію протекторів, а особлива нарізка ламелей гарантує хорошу взаємодію з дорожнім полотном. Також їх цінують за специфічну форму протектора. Цей варіант чудово підійде автомобілістам, які їздять по сухому асфальту.
  • Шипована зимова гума. Вона має потужні шипи з протиковзним ефектом. Це чудовий вибір, якщо людина їздить засніженими та заледенілими дорогами.
  • Всесезонні зимові шини. Цим видом можна користуватися протягом усього року. Однак, внаслідок цього ця гума не продемонструє найвищий результат зимою, як і в інші пори роки.

Нешиповані шини бувають двох видів:

  • Європейський. Ці шини мають протектор, малюнок якого не надто виражений. Через водовідвідні канавки він нагадує літній дощовий тип. Цей вид вважається оптимальним варіантом для мокрих доріг, сльоти та відсутності морозів.
  • Скандинавський. При виготовленні цього різновиду користуються більш м'якою гумою. Тут протектор оснащений багатьма ламелями та різними прорізами. Завдяки цьому забезпечується висока ступінь прохідності дорожнім полотном, покритим снігом або льодом.
Автомобільні зимові шини
Автомобільні зимові шини
Фото: Shutterstock

У чому перевага фрикційних ("липучки") шин?

Ці шини протягом довгого часу користуються величезним попитом серед автомобілістів. Передусім вони відрізняються специфічним складом матеріалів. Їхні молекулярні зв'язки можуть як розпастися, так і відновитися внаслідок впливу зовнішніх чинників.

Коли ці шини "їдуть" зимовою дорогою, то збільшується коефіцієнт тертя завдяки тому, що вони "прилипають". Це знижує небезпеку утворення аварійної ситуації. Окрім цього, водії цінують цей вид за те, що з нього швидко та легко видаляти бруд.

Також "липучки" часто використовують у великих містах, де дорогу поливають реагентами та часто чистять сніг. Якщо водій мешкає у регіонах, де тепла зима та відсутні морозі, а замість снігу звичайний мокрий асфальт або сльота – це чудовий варіант для нього.

У чому перевага шипованої зимової гуми?

Для автомобілістів, які перебувають у холодних регіонах, невеликих містах і селах, ми радимо віддати перевагу саме цьому різновиду. Між вашими шинами та засніженою/замерзлою дорогою буде забезпечене відмінне зчеплення завдяки шипам.

Окрім цього, цей вид характеризується високою маневреністю і конструкцією, яка дозволяє швидко зупинятися. Однак, шипована гума – поганий вибір для того, хто їздить сухою дорогою, бо через взаємодію швидко пошкодяться шипи. Саме тому цей варіант найкращий для територій, де взимку низька температура, лежить товстий шар снігу та спостерігається зледеніння дорожнього полотна.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що німці назвали 8 найгірших б/в автомобілів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше