Хоча в Україні законодавчо ніяк не регулюється період, коли ж саме треба змінювати літні шини на зимові (і навпаки), автоексперти дотримуються думки, що про літо остаточно треба забути, коли середньодобова температура становить +7 градусів, пише "Дивогляд".
Тож зовсім не обов’язково чекати заморозків, снігу чи ожеледі на дорогах. Адже температура повітря і дорожнього покриття також є важливим фактором, який впливає на функціонал гуми.
Також варто врахувати, що чим довше ви відтягуєте із заміною, тим більша ймовірність застрягнути на століття у черзі на шиномонтажі.
Водії із невеликим досвідом водіння також повинні врахувати, що авто на літніх і зимових шинах поводить себе по-різному і має різний гальмівний шлях. Тож знадобиться певний час, щоб призвичаїтися до змін.

ЯК І ЧОМУ ПОТРІБНО ПЕРЕВІРЯТИ ПРОТЕКТОР ШИН?
Як ми вже казали, в Україні законодавчо не регулюється питання заміни автомобільних шин відповідно до сезону. Однак, згідно із законом є вимоги їздити на справних покришках, що відповідають нормам ПДР.
Можна отримати штраф згідно зі ст. 121 КУпАП та ПДР (п. 31.4.5) за використання автошин, якщо:
- Висота їх протектора менша за допустиму (1,6 мм для авто до 3,5 тони, 1 мм для авто більше 3,5 тони, 2 мм для автобусів, 0,8 мм для мотобайків).
- Є порізи або інші механічні пошкодження на гумі.
- Розмір, індекс навантаження чи тип покришок не відповідають повній спорядженій масі автомобіля.
- На одній осі встановлені колеса з різним типорозміром та конструкцією (радіальні та діагональні).
- На окремих осях автомобіля використовуються шини з шипами та без.
Хороша гума, яка правильно експлуатується, здатна прослужити 3-5 років (до 10 років для найдорожчих марок). Однак експерти рекомендують перевіряти протектор через кожних 10 тисяч км пройденого шляху.
Є ознаки зносу шин, які легко помітить навіть непрофесіонал: тріщини, проколи та інші деформації.
На дні канавок протектора є спеціальні виступи – це індикатори. Шини час міняти, коли поверхня протектора знаходиться на одному рівні з виступами.
Однак є й інші, менш очевидні ознаки зносу шин, які може помітити лише спеціаліст. Тому не варто економити на заміні покришок і звернутися у перевірену майстерню.
Згідно з дослідженням, проведеним у США, у 48% автомобілів є хоча б одне колесо, яке досягло критичного зносу.
За статистикою, майже половина усіх ДТП, які стаються з причини технічної несправності машини – через зношені шини.
Тест з гумою, зношеною на 50%, показав, що при гальмуванні з 80 км/год гальмівний шлях на вологому покритті збільшувався в середньому на 2-3 метри. Тож бережіть себе і вчасно замінюйте шини!
Читайте також: Як правильно заводити машину в мороз – поради експертів
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!