Автомобілі

Найближчим часом автомобілі значно подорожчають – експерти

1gai.ru

Виробники змушені будуть підвищити ціни на машини під тиском низки обставин

Вже незабаром вартість автомобілів може значно зрости. Такий прогноз зробили експерти Bloomberg, передає "Дивогляд".

Останнім часом відзначається значне зростання цін на комплектуючі для машин. Подорожчала уся сировина: від  сталі для кузовів, деталей редукторів та рамок, до пластмаси, яка використовується для бамперів та обшивки дверей. І ціни на них лише зростають.

Окрім того, зростають витрати виробників на логістику, оплату праці, інвестиції у виробництво і інфляція.

Окрім підвищення вартості на деталі, у автовиробників є ще дві глобальні проблеми: нестача певних деталей (зокрема, напівпровідників, про що ми писали раніше), а також скорочення потужностей виробництва через пандемію коронавірусу.

Зокрема, компанії Toyota Motor Corp. і Ford Motor Co. Вже повідомили, що у 2021 році вони планують виготовити на 4 млн автомобілів менше, ніж за попередній період (це близько 5% від усіх річних продажів).

Для автовиробників ця динаміка - зростання витрат і падіння обсягів продажів - може стати великою проблемою. Автомобільна промисловість має високі постійні витрати, тому компанії повинні заробити певну суму, щоб отримати беззбитковість. Якщо виробництво починає швидко падати, тоді тиск на витрати наростає ще швидше і непропорційно впливає на прибуток.

Усе це призведе до того, що автокомпанії змушені будуть підвищувати вартість машин для покупців. Однак експерти вважають, що й це не матиме значного позитивного ефекту для виробників, адже зростання може спровокувати скорочення продажів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, який автомобіль було названо найкращим у Європі у 2021 році.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ