Як правильно обрати літні шини для авто – поради

Досвідчені водії чудово знають, що шини – важлива умова безпеки, а тому треба вкрай відповідально вибирати літні покришки.

Якщо автомобіліст має зношену або пошкоджену стару гуму, то йому варто задуматися над придбанням нових шин для машини. Саме тому "Дивогляд" склав список порад, які допоможуть у цьому нелегкому та важливому питанні.

Якщо гроші для вас – не проблема, а також ви полюбляєте новинки, то можна розглянути свіжі моделі автомобільних шин. Однак, якщо ви не проти зекономити і хочете стати власником товару, перевіреного часом, то можуть підійти більш ранні моделі.

Види шин на авто:

  • симетричні ненаправлені користуються попитом завдяки своїй універсальності та більш доступній вартості. Вони підійдуть тим, хто спокійно їздить містом
  • асиметричні ненаправлені характеризуються відмінним зчепленням і керованістю, завдяки чому з ними комфортно їздити по мокрій дорозі
  • спрямовані відзначаються високою керованістю, що забезпечує якісне водовідведення. Цей вид чудово підходить для швидкісної їзди при сухій погоди. Вони бувають як симетричними, так і несиметричними

Читайте також: Як підготувати своє авто до весни: список необхідних дій

Автомобільні шини
Автомобільні шини
Фото: Shutterstock

Розмір літніх шин треба підбирати, спираючись на поради експертів та виробників автомобілів. Інформацію про відповідні покришки можна знайти в техдокументації до вашого автомобіля.

Маркування автомобільних шин мають блок цифр, які є позначенням діаметра, ширини моделі та висоти її профілю. Приклад – 195/65 R15. Коли говорять про літні шини 195, 185 або 175, то мається на увазі відповідна ширина покришок в мм.

Вищезазначений приклад демонструє, що цю характеристику вказують першою. Через косу риску звертають увагу на висоту профілю, яку вказують у процентному співвідношенні щодо ширини. Інакше кажучи, в цьому прикладі розмір профілю складає 65% від ширини моделі. Модель, у якої це значення не більше 55%, вважають низькопрофільною.

Характеристики ширини та висоти профілю мають вплив на швидкісні характеристики машини. Вибір низького профілю має сенс, якщо автомобіліст віддає перевагу швидкості, що актуально для рівного та сухого асфальту. Якщо покришки мають високий профіль, то їм властива більша міцність і довговічність. Подібний вибір буде актуальним для тих, хто зіштовхується з нерівними дорогами.

Автомобільні шини
Автомобільні шини
Фото: Shutterstock

Читайте також: Доступний та якісний: названо найкращий автомобіль 2021 року – фото

Коли ви бачите літні r14, r15, r16, то маєте знати, що мова йде про діаметр покришок в дюймах, що відповідає зовнішньому діаметру диска. Буква "R" вказує на те, що ця покришка з радіальною конструкцією корду.

Також є діагональні, де нитки каркаса укладені по діагоналі, що дозволяє їм перехрещуватися. Подібний вибір називають застарілим, бо в основному сучасні моделі характеризуються радіальним каркасом, завдяки чому авто стає більш надійним та керованим.

Висновок

При виборі моделі шин треба враховувати величезну кількість параметрів і, в разі необхідності, спілкуватися з цього приводу зі справжніми фахівцями. Тим не менш, передусім треба звертати увагу на розміри вашого авто та його експлуатаційні характеристики.

Звісно же, не рекомендуємо переслідувати лише цілі економії, бо на кону стоїть ваша безпека та комфорт.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як визначити, коли час змінити автомобільні шини на літні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше