Як визначити, коли час змінити автомобільні шини на літні: поради експертів

Сонце все частіше пригріває, але багато водіїв ще досі не поспішають "перевзувати" свої авто.

"Дивогляд" вирішив розібратися, коли все-таки час міняти шини із зимових на літні і які є варіанти для автомобілістів.

Вважається, що зимові покришки можна міняти на літні, коли надворі встановлюється стабільна плюсова температура. Однак, враховуючи мінливість і непередбачуваність погоди, експерт радять зачекати, поки цілодобова температура досягне +7..+10 градусів.

Чому потрібно змінювати шини на літні?

  • Сухе і тепле дорожнє покриття сприяє тому, що протектор на автомобільних колесах стирається значно швидше. А, враховуючи, що зимові шини дорожчі, ніж літні, це може дорого обійтися водію. Адже за один місяця на літніх дорогах протектор зимових шин може стертися настільки, що на наступний холодний період вони будуть вже не придатні.
  • У спеку або на мокрій дорозі маневреність автомобіля на зимових шинах буде погіршена. Машина стає важкою і неповороткою.
  • Гальмівний шлях значно довший, ніж на літніх.
  • Зимові шини більш шумні.
  • Особливо гостро стоїть питання із заміною шипованої зимової гуми. Адже шипи - це перше, що миттєво стирається при їзді по сухих дорогах навесні.
41988799325

Якщо дорога вже суха, але температура повітря ще недостатня для літніх коліс, експерти рекомендують купити всесезонну гуму на короткий період.

Це, мабуть, єдиний випадок, коли автомобілістам радять використовувати всесезонку у наших широтах. Адже в умовах, коли влітку температура підіймається до +30, а взимку регулярно сніг і морози, всесезонні шини не лише неефективні, а й небезпечні.

Як і чому потрібно перевіряти протектор шин?

В Україні законодавчо не регулюється питання заміни автомобільних шин відповідно до сезону. Однак, згідно із законом є вимоги їздити на справних покришках, що відповідають нормам ПДР.

Хороша гума, яка правильно експлуатується, здатна прослужити 3-5 років (до 10 років для найдорожчих марок). Однак експерти рекомендують перевіряти протектор через кожних 10 тисяч км пройденого шляху.

Є ознаки зносу шин, які легко помітить навіть непрофесіонал: тріщини, проколи та інші деформації.

На дні канавок протектора є спеціальні виступи - це індикатори. Шини час міняти, коли поверхня протектора знаходиться на одному рівні з виступами.

Однак є й інші, менш очевидні ознаки зносу шин, які може помітити лише спеціаліст. Тому не варто економити на заміні покришок і звернутися у перевірену майстерню.

Авто
Авто
Фото: Shutterstock

Згідно з дослідженням, проведеним у США, у 48% автомобілів є хоча б одне колесо, яке досягло критичного зносу.

За статистикою, майже половина усіх ДТП, які стаються з причини технічної несправності машини — через зношені шини.

Тест з гумою, зношеною на 50%, показав, що при гальмуванні з 80 км/год гальмівний шлях на вологому покритті збільшувався в середньому на 2-3 метри. Тож бережіть себе і вчасно замінюйте шини!

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що потрібно зробити, щоб підготувати своє авто до весни.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше