Google

Неможливо повірити: Google стежила за своїми співробітниками, а потім звільнювала через громадську активність

Shutterstock

Скандал тягнеться ще з 2018 року

Національне управління з трудових відносин США висунуло звинувачення компанії Google через порушення трудового законодавства. Як виявилося, корпорація слідкувала за намірами працівників виходити на мітинги, через що потім їх звільнювала. Про це пише Yahoo

Інцидент трапився ще у 2019 році, коли Google звільнила працівниць компанії Лоренс Берланд і Кетрін Спірс. 

За даними ЗМІ, вони виходили на мітинг проти співпраці з консалтинговою фірмою IRI Consultants. Лоренс Берланд заохочувала співробітників протестувати, а Кетрін Спірс розробила спливаюче віконце, в якому йшлося про законність протестів під час відкриття сайту IRI Consultants. Обох жінок звільнили через "порушення політики безпеки". 

Як зазначило управління з трудових відносин, цей випадок не перший в історії компанії. Раніше Google звільняла та погрожувала працівникам для "придушення активізму на робочому місці".  

Для реалізації цього плану Google вбудувала в Chrome-браузери розширення, що інформувало керівників щодо появи в календарі події з понад 100 учасниками та орендою понад 10 кімнат для перемовин. Про це розповіли співробітники компанії у жовтні 2019 року. За їхніми словами, компанія відстежувала їхню активність і запобігала організації мітингів.

Раніше Google навчився шукати пісні за мугиканням людини. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ