5.ua

СБУ з'ясувала справжнє ім'я російського диверсанта "Стрєлка"

  СБУ встановило реальне ім’я та прізвище офіцера Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації, який діє в Україні під іменем Ігоря Стрєлкова (позивний "Стрєлок").

  Про це 28 квітня повідомляє прес-служба СБУ.

  "Стрєлком" насправді виявився громадянин РФ, полковник Ігор Всеволодович Гіркін. Народився у 1970 році, зареєстрований у Москві. Раніше Гіркін неодноразово відвідував Україну з російським закордонним паспортом. Востаннє легально він перетнув український кордон 26 лютого 2014 року – прилетів з Москви рейсом "Шереметьєво – Сімферополь" (тієї ж ночі відбулося захоплення ВР АРК, що стало початком анексії Кримського півострова).

  Встановлено також причетність групи "Стрєлка" до викрадення представників ОБСЄ на Донеччині. Затримання відбулося за безпосередньої команди диверсанта Ігоря Бєзлєра (позивний "Бес"). Про це свідчать записи телефонних розмов Бєзлєра з його підлеглими.

  Нагадуємо, що громадянина Російської Федерації Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) Службою безпеки України оголошено у розшук. Щодо нього розпочато кримінальне провадження за фактом організації умисного вбивства та вчинення дій на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, проведення диверсійно-підривної діяльності, а також організації масових заворушень на території східних областей України.

  Встановлено, що на початку квітня Стрєлков отримав прямий наказ із Москви розпочати масштабну диверсійну операцію на материковій частині України, зокрема в Донецькій і Луганській областях.

  Встановлено причетність Стрєлкова до вбивств депутата Горлівської міської ради Володимира Рибака та київського студента Юрія Поправко.

  Попередній матеріал
  Кернес - у важкому стані, у нього прострелені легені і печінка
  Наступний матеріал
  Політолог: Путін – сучасний Гітлер, який діє більш витончено
  Теги:
  Loading...